В Україні з 1 листопада почав діяти Закон 2600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об'єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому зі змінами прийнятими до цього".

Відповідно, новим законом змінено оподаткування продажі нерухомості, розширені види нерухомості та їх оподаткування. Тепер є сенс змінювати порядок продажу нерухомості протягом року, відзначають фахівці budport.

За їхніми словами є шанс, що найдорожчий об'єкт варто продати першим, а той, що з найбільшими витратами - останнім.

Нерухомість. Фото: Знай.UA
Нерухомість. Фото: Знай.UA

Популярні новини зараз
Даша Астаф'єва зізналася у шаленому коханні до Дантеса: "Ще не бачила, але..." Відвернете від себе удачу і накличете лихо: як не треба прикрашати ялинку і дім для зустрічі 2023 року "На початку весни ми чекаємо...": астрологиня приголомшила українців прогнозом на 2023 рік Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..."
Показати ще

Як оподатковується продаж нерухомості з 1 листопада 2022

У новому Законі змінюється розмір податку за продаж нерухомості та порядок оподаткування об'єктів, щодо яких сплачено частково ціну та зареєстровано обтяження речових прав на користь покупця та від оподаткування ПДВ звільняються операції щодо деяких об'єктів.

У новому Законі відбулися такі зміни:

  • ставка податку з доходу від продажу дорівнюватиме 18% + 1,5% військовий збір;
  • дохід від таких продажів може бути зменшений на документально підтверджені витрати на придбання об'єкта нерухомості. У такому випадку дохід особи рахуватиметься як "ціна продажу або оцінювальна вартість нерухомості мінус витрати на її придбання", що досить схоже на підрахунок інвестиційного прибутку.

Водночас без змін залишаються наступні норми:

  1. Перший продаж житла за рік, якщо продавець володів ним три роки й більше - не оподатковується ПДФО;
  2. Другий продаж житла за рік, якщо продавець володів ним три роки й більше або перший за рік продаж іншої нерухомості оподатковується під 5% + 1,5% військовий збір;
  3. При продажу отриманих у подарунок об'єктів нерухомості, витратами є лише сума держмита, реєстраційного збору й аналогічних платежів, податків та зборів, сплачених у зв’язку з оформленням подарунка;
  4. На успадковані об'єкти не поширюється вимога про володіння ними протягом трьох років.

Сплата податків, кадр з відео
Сплата податків, кадр з відео

Нагадаємо, питимемо несолодку каву і чай? Виробники цукру зіткнулися з проблемами

Як повідомляв "Знай.ua", очищення води в домашніх умовах: дієві способи, які виручать у складний момент

Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили обов'язкову умову призначення пенсії: терміни обмежено