Українцям нагадали, хто під час війни може розраховувати на зменшення чи звільнення від оплати житлово-комунальних послуг. Мова йде про осіб, які змушені були покинути свої домівки.

Відповідну можливість передбачено ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", зазначають юристи БФ "Право на захист". Водночас це стосується лише людей, помешкання яких не обладнані лічильниками.

"Відповідно до цього закону, українці можуть не сплачувати вартість комунальних послуг у разі їх невикористання за період тимчасової відсутності в житлі терміном понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження такої відсутності.", - пояснює "Пенсійний кур'єр". Пенсійний курєр

Тарифи на комуналку, скріншот з відео
Тарифи на комуналку, скріншот з відео

Фахівці також ознайомили з алгоритмом дій у такій ситуації. Для припинення нарахування за житлово-комунальні послуги потрібно звернутися до їх надавачів з відповідною письмовою, в якій обов’язково слід вказати прізвище, ім’я та по батькові, адресу реєстрації, місця фактичного проживання, телефон та підстави звільнення від оплати послуг.

Популярні новини зараз
"На початку весни ми чекаємо...": астрологиня приголомшила українців прогнозом на 2023 рік "Ходив, просив, залишусь без коштів": українці можуть забути про гроші в "Ощадбанку" на рік Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Дженна Ортега отримала роль Венздей за 10 хвилин у Zoom, Тім Бертон був рішучим: "Посміхаєтеся і киваєте"
Показати ще

До відповідної заяви варто додати один з документів, що підтверджують:

  • службу в ЗСУ;
  • реєстрацію внутрішньо переміщеною особою;
  • проходження лікування тощо.

Зазначається, що за наявності лічильників потрібно раз на місяць подавати попередні показники. Крім того, в обох випадках за постачання теплової енергії та послуги управління багатоквартирним будинком потрібно платити.

Нагадаємо, питимемо несолодку каву і чай? Виробники цукру зіткнулися з проблемами

Як повідомляв "Знай.ua", очищення води в домашніх умовах: дієві способи, які виручать у складний момент

Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили обов'язкову умову призначення пенсії: терміни обмежено