Приємна новина для багатьох українців. Цього тижня подешевшали картопля, капуста, столовий буряк та яблука. Наприклад, роздрібна ціна картоплі для споживача становить 9-12 гривень за кілограм, очікується зниження ціни до 7-9 грн за кілограм.

Таку заяву зробив завідувач сектору овочівництва та картоплярства управління землеробства та рослинництва Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Сергій Гвоздь.

Фахівець зауважує, що станом на 25.10.2022 року вже зібрано 119 376,1 тис. ц картоплі всіма категоріями господарств, що становить 73% до орієнтованого прогнозованого валу в розмірі 165 528 тис. ц.

Картопля на ринку. Фото: скриншот Youtube
Картопля на ринку. Фото: скриншот Youtube

Сергій Гвоздь також повідомив, що частка виробництва картоплі на присадибних ділянках українців становить 98% і лише 2% виробництва картоплі займають фермерські та промислові підприємства.

Популярні новини зараз
Українцям можуть зупинити виплату пенсій: у ПФУ розповіли, хто ризикує залишитись без грошей Захід боїться повернення Криму: буде важка битва, у путіна може зірвати дах Боєць "закарпатських котлів" Микола Тищенко у столиці взявся паплюжити "Пункт незламності" 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

"Ми спостерігаємо суттєве зниження ціни на картоплю. Адже закінчується збирання урожаю. Цього року засаджені площі зменшились на 36% порівняно з минулим. Але з урахуванням норм споживання , у нас достатня кількість цього продукту, яка повністю задовольняє внутрішнє споживання та продовольчу безпеку. Дефіциту картоплі не буде", - зазначив Гвоздь. Сергій Гвоздь

Овочі. Фото: скрін youtube
Овочі. Фото: скрін youtube

Фахівець пояснив, що оскільки з початком війни значно зросла вартість логістики, потреби імпортувати картоплю не буде, хіба що насіннєву. Крім того, Україна вже відмовилася від імпорту білоруської та російської картоплі. А цей факт стимулюватиме продаж українського продукту на внутрішньому ринку.

Спостерігається зменшення ціни на такі овочі: капуста – на 12,2% (до 17,34 грн/кг), буряк – на 5,0% (до 17,77 грн/кг), картопля – на 3,8% (до 10,78 грн/кг), відзначає фахівець. Крім того, на 6,4% (до 15,00 грн/кг) подешевшали яблука. В Україні також дешевшає морква - її можна придбати гуртом по 12-16 грн/кг.

морква, скріншот з відео
морква, скріншот з відео

Нагадаємо, питимемо несолодку каву і чай? Виробники цукру зіткнулися з проблемами

Як повідомляв "Знай.ua", очищення води в домашніх умовах: дієві способи, які виручать у складний момент

Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили обов'язкову умову призначення пенсії: терміни обмежено