Роботу втратили не тільки переселенці, але й ті, хто працював у культурних сферах, туроператори, співаки тощо. В цілому за даними аналітиків, роботу втратило близько третина українців.

Більшість із тих, хто втратив роботу - переселенці, які до того ж залишилися без дому. І хоча ринок праці, як зазначають фахівці, починає оживати, все ж таки у нього залишаються жорсткі вимоги до претендентів і головне до сфери діяльності, де потрібні кадри. Про це йдеться у звіті Центру економічної стратегії "Економіка України під час війни".

Центр зайнятості. Фото: скриншо  Youtube
Центр зайнятості. Фото: скриншо Youtube

Українцям пропонують перекваліфікуватися та шукати ту роботу, на яку є зараз попит. Перші вакансії нових трудових місць почали з'являтися одразу після широкомасштабного вторгнення. Це були пропозиції щодо забезпечення продуктами.

Набирали людей, які мешкають близько до місця роботи. Далі з'явилися вакансії у критичній інфраструктурі, оборонній промисловості, логістиці, медицині та інших галузях.

Популярні новини зараз
"Скарб" може знайтись у кишені кожного: які українські монети можна продати за нечувані гроші 50-річний чоловік влаштував 24-годинний інтим і тепер йому загрожує ампутація Рішення прийнято: тарифи на електроенергію зростуть вже зовсім скоро - на що чекати з 1 червня 5-річна дівчина народила здорового сина і вижила сама: батькове ім'я ретельно ховається
Показати ще

Центр зайнятості. Фото: скриншо  Youtube
Центр зайнятості. Фото: скриншо Youtube

Сфера продажу за кількістю вакансій навіть перевищила довоєнні показники. Найбільш популярні серед роботодавців та безробітних професії на сьогодні:

  • Продавці, касири, адміністратори торгових залів, менеджери із продажу;
  • Фахівці без досвіду роботи та студенти;
  • Бухгалтери та фінансисти;
  • IT-фахівці;
  • Будівельники;
  • Фахівці у сфері маркетингу та PR;
  • Експерти у сфері логістики.

Нагадаємо, ми писали, що у "Нафтогазі" попередили українців про "дивні" платіжки за газ: що робити, отримавши таку.

Як повідомляв "Знай.ua" в Україні змінять суми виплат та умови виходу на пенсію: у ПФУ повідомили нові правила.

Також "Знай.ua" інформував, в уряді планують скоротити субсидії на оплату житлово-комунальних послуг: що чекає на українців.