Коронавірусна інфекція продовжує захоплювати Україну, у багатьох містах вже не залишається лікарняних ліжок для новопребулих пацієнтів. Крім того, почався сезон ГРВІ та грипу, вони мають схожі симптоми.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк правильно лікувати коронавірус вдома, чи варто робити КТ або краще зробити рентген, як відрізнити грип і що робити, якщо симптоми проявилися у дитини - на всі ці питання відповіли українські медики, передає ТСН.
Як відрізнити коронавірус від грипу?
"Це втрата нюху і деформація смаку. Під час коронавірусу також часто буває діарея. Якщо людина захворіла, то все ж варто звернутися до сімейного лікаря. Є таке правило: якщо ти сумніваєшся, то завжди розцінюй це в гіршу сторону. Для грамотного лікаря дуже легко визначити, в якому стані пацієнт і чого він потребує",- каже лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сильковский.
Відповідь дав і лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський:
"Ми знаємо, що грип дуже відрізняється від COVID-19. У разі грипу вся ситуація і вся картина розвивається дуже швидко. Найважчі і найяскравіші симптоми ми бачимо в перший день. Це - найвища температура - до 39-40 градусів. Це міалгія (м'язовий біль), біль і ломота у всьому тілі. І це не стільки біль в горлі, скільки сухий кашель. Але всі ці симптоми дуже яскраві, потужні в перший, другий, третій день. І вже в нормальної здорової людини до п'ятого-шостого дня ми бачимо, як симптоми зменшуються".
Він зазначив, що коронавірус і грип лікуються за абсолютно різними сценаріями, і їх не можна плутати.
Рентген або КТ легенів: що краще?
В Україні комп'ютерна томографія (КТ) коштує від 1100 до 1800 грн. Зробити її може будь-хто, а ось за кордоном КТ роблять тільки за призначенням лікаря. Ізраїльський лікар Борис Бриль дуже дивується звичкою українців самостійно призначати собі КТ, та ще й робити його кілька разів:
"У нас немає такого, щоб хтось побіг на комп'ютерну томографію. У нас заборонено робити КТ, як і аналізи крові, без призначення лікаря. Повинна стояти печатка. Я відправлю людину на КТ - я потім повинен відповісти: чому я її відправив".
Суворість процедури пов'язана з тим, що шкода від КТ значно перевищує користь.
"Дозу опромінення під час одного сеансу КТ можна прирівняти до того, як сорок разів пролетіти від Токіо до Нью-Йорка", - говоривши медичний фізик Руслан Зелінський.
Медики пояснюють: робити КТ легенів потрібно тільки важким пацієнтам, при легкій і середній формах досить рентгена.
Як лікувати коронавірус в домашніх умовах?
"Спокійно і без паніки. Треба звернутися до свого сімейного лікаря і отримати від нього поради та рекомендації. Зараз заборонено вживати будь-які противірусні препарати амбулаторно. Це пов'язано з ризиком отримати неконтрольовану імунну реакцію і появу так званого "цитокінового шторму". І ні в якому разі не можна застосовувати без показань антибіотики", - каже доктор Євген Дубровський.
Инфекционистка Ольга Кобевко проти називання якогось одного певного препарату:
"Для того, щоб лікуватися вдома, потрібно, щоб стан дозволяв, а його визначає сімейний лікар. Всі ми різні і до кожної людини повинен бути індивідуальний підхід. Кожен, хто залишається вдома, повинен розуміти, що в цей період він повинен бути на зв'язку з сімейним лікарем, щоб попереджати про зміну стану, про хід хвороби в цілому".
Що робити, якщо ви запідозрили коронавірус у дитини?
Завідувач пульмонологічного відділення Волинської обласної лікарні Олег Яковенко:
"Що стосується дітей та молоді, то зазвичай вони легко переносять коронавірус. Але, наприклад, дитина може захворіти і якщо у неї вроджений імунодефіцит, то ми не знаємо, як вона перенесе коронавірус і з якими наслідками. Тому кожен випадок потрібно індивідуально розглядати, не можна це робити за шаблоном, особливо в таких випадках. Кожна вікова категорія має свою групу ризику".
Інфекціоністка з Кривого Рогу Світлана Куніцина:
"У дітей практично ті ж симптоми, що і у дорослих. Для дітей в трьох чвертях випадків, зареєстрованих, проходить з підвищеною температурою, також присутній кашель у 60% хворих дітей. Але у дітей, на відміну від дорослих, є інші симптоми — це блювота і пронос. Що робити, однозначно-звертатися до лікаря, показати дитину, і вже нехай лікар приймає рішення-обстежити його методом ПЛР чи ні".
Раніше повідомляли, професор, який передрік пандемію, розповів про синдром covid-стресу.
Як повідомляв Знай.uа, навчання під час пандемії - які заходи вживаються в школах різних країн світу.
Знай.uа писав, у США знайшли першу білку, яка запустила епідемію бубонної чуми.