У громаді Троїцького собору УПЦ (МП) на Троєщині в Києві загострився конфлікт між настоятелем собору протоієреєм Димитрієм Григораком і парафіянами: священник задумав перевлаштувати церковний комплекс, парафіяни — проти, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Конфлікт тягнеться вже 20 років: після смерті відомого православного подвижника схіархімандрита Серафима (Соболєва), засновника Свято-Духівського скиту Києво-Печерської лаври та Троїцького собору при ньому, протоієрей Димитрій Григорак не знайшов спільної мови з іншими кліриками скиту і собору, а також з частиною парафіян — духовних чад о. Серафима. В результаті парафія частково розпорошилася, скит фактично призупинив своє існування, а о. Димитрій став одноосібно вирішувати місцеві церковні питання.

Щоб позбутися скиту і докучливих прихожан, о. Димитрій кулуарно, без відома парафіян, провів рішення єпархіального архієрея про ліквідацію скиту і забудову цієї території. Декілька місяців тому між захисниками скиту і його ліквідаторами відбулася сутичка. Келейниця о. Серафима була насильно виселена зі скиту, а очильник групи ліквідаторів вікарний єпископ Віктор (Коцаба), якого о. Димитрій залучив як партнера по новобудові, оголосив про переустрій церковного комплексу.

22 серпня 2020 року, в день 20-річчя від дня смерті схіархімандрита Серафима, конфлікт проявився вчергове. На могилу засновника скиту і собору, яка знаходиться поряд, прибули парафіяни і священнослужителі з Києва та сусідніх областей, щоб відслужити панахиду по спочилому. Разом з теплими спогадами про отця Серафима лунали побоювання за долю як його поховання, так і скиту, а також притулку для тварин, започаткованого схіархімандритом.

З середовища духовенства і мирян, духовних чад о. Серафима, на адресу протоієрея Димитрія Григорака було висловлено обурення його намірами побудувати на місці скиту центр дозвілля, що зруйнує не тільки скит, а й поховання з притулком для тварин. Більш того, сам скит включає дерев'яну Троїцьку церкву, яку о. Серафиму вдалося тут побудувати на початку 1960-х років, у розпал хрущовських гонінь на віруючих. Київські краєзнавці вважають, що цій церкві необхідно дати статус пам'ятника, а не намагатися знищити.

Характерно, що ніхто з кліриків Троїцького собору, нинішніх співслужителів протоієрея Димитрія Григорака, не взяв участі в панахиді (один клірик був присланий з собору для спостереження і фотографування за тим, що відбуватиметься). Таке ставлення до спочилого отця Серафима, засновника скиту і собору, о. Димитрій Григорак демонструє не вперше. Раніше, як свідчили представники духовенства, він накинувся з кулаками на одного зі священників, який приїхав відслужити панахиду на могилі о. Серафима. Дійшло до того, що 29 червня 2017 року група духовенства і вірян зверталася з проханням на ім'я предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Онуфрія дозволити звершити на могилі о. Серафима богослужіння з нагоди 100-ліття з дня його народження.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів заженуть у злидні: встановили недосяжні умови для гідної пенсії Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови Заплатити мають всі: українців попередили про важливий податок, готуйте 5280 гривень Втекти не вийде: для дезертирів та їхніх родин готують жорсткі обмеження
Показати ще

24 серпня 2020 р. парафіяни викликали до скиту міліцію, щоб відвадити непрошених опонентів, які мали намір завдати шкоди притулку для тварин. У ньому перебуває кілька десятків стерилізованих собак і кішок — за заповітом о. Серафима, за ними доглядають духовні чада схіархімандрита.

Віряни збираються відстоювати скит до кінця, нагадуючи слова старця Серафима, призначеного скитоначальником ще митрополитом Володимиром (Сабоданом), — перед смертю схіархімандрит говорив: «Ось так, в тривогах, закінчується моє життя. Я тільки одного хочу: щоб після моєї смерті не закрили наш монастирьок. А то не буде мені спокою там [у потойбічному світі]...».

Однак, схоже, скит не потрібен ані духовенству Троїцького собору, ані чиновникам Київської митрополії. І це при тому, що у Києво-Печерської лаври — найбільшого монастиря УПЦ (МП) — немає жодного скиту.

Раніше портал «Знай.uа» писав про те, що На Буковині сотні вірян облизали одну ложку в розпал пандемії: "Бог врятує"

Також портал «Знай.uа» писав, що До церкви під Запоріжжям пробрався коронавірус - Бог не допоміг

Також портал «Знай.uа» писав, що У Львові "секретар" Ісуса роздавав перехожим гроші: "Люблю Бога і Путіна"