Презентований днями на розширеному засіданні Колегії КМДА проект бюджету Києва на 2020 рік у розмірі 57 млрд 991 млн грн, одразу отримав купу критики. Та, до речі, як виявилося, незважаючи на вихваляння столичної влади, реальні цифри фактично не відрізняються від показників 2014 року. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Київська міська державна адміністрація - КМДА
Київська міська державна адміністрація - КМДА

Доходи залишилися на рівні 2014-го: "На посаді мера Кличка місто не розвивалося"

За словами голови київського осередку політичної партії Миколи Томенка "Рідна країна", озвучені суми майже співпадають з показниками 5-річної давнини.

"Якщо брати оприлюднені цифри, то зростання, порівняно з минулим роком, бюджет не є таким вражаючим, як намагається розповісти киянам міська влада. Особливо дивує те, що мер підносить те, що у 2014 році бюджет був 20, а сьогодні становить 57 млрд, як своє особисте досягнення. Але, якщо перевести ці кошти в долари, то тоді курс гривні був 8, а зараз 24, 5 – тож, по суті, бюджет на наступний рік не досяг рівня 2014 року. Це – ознака того, що усі 5 років перебування на посаді мера Кличка місто не розвивалося у напрямку досягнення реального збільшення бюджету", – зазначає голова київського осередку політичної партії Миколи Томенка "Рідна країна" Олександр Федоренко.

Популярні новини зараз

Укрзалізниця влаштувала пасажирам ігри на виживання: "Аби не здохнути на цьому галицькому Титаніку"

"Фріске" з'явилася напередодні весілля Шепелєва, фанати не можуть повірити очам

АТБ нагодував українців фантомною стравою: "Навіть тваринам давати це шкода", відео

Головне за ніч: "чистка" зарплати від Зеленського, продаж ПриватБанку, доля гривні в 2020 році та перемога Нафтогазу

Показати ще

Київ, Майдан Незалежності - фото 24 канал
Київ, Майдан Незалежності - фото 24 канал

Тож, як підкреслив політик, за час правління Віталія Кличка доходи міста жодним чином не збільшилися і, по суті, залишилися на рівні 2014 року.

"Інша проблема полягає в процесі освоєнні коштів – було невиконання в минулому році, цю проблему визнає навіть сам Кличко. А також, на що саме вони витрачаються. Якщо їх витрачати на пішохідні мости замість будування нових розв'язок чи заміни комунікацій, місто перетворюється влітку на Венецію, а взимку через неприбраний сніг утворюються величезні затори. Тож є питання і з цільовим витрачанням коштів. На жаль, місцева влада робить акцент на в'їзні знаки до Києва чи пішохідний міст, а не на важливих питаннях для киян", – підкреслює Олександр Федоренко.

Олександр Федоренко
Олександр Федоренко

“Фейкові” протести та перевірка від Кабміну

За словами Олександра Федоренка, ще одним, досить сумнівним, питанням є відсоток податків доходів фізичних осіб.

“В черговий раз ми почули Кличка, що він протестує проти вилучення 60 % від податку на доходи фізичних осіб. Але такі “протести” ми вже чуємо 5 рік. Хочеться у нього поцікавитися: а як же так, коли він очолював по суті партію влади БПП за часів президента Порошенка, чого ж він тоді не зміг відстояти інтереси киян? Знову ми чуємо, що бюджет Києва недоотримує 3, 6 млрд, але, насправді, окрім балачок, з боку Кличка нічого не робиться - це питання він міг би вирішити ще, починаючи з 2014 року”, - відзначає голова київського осередку політичної партії Миколи Томенка "Рідна країна".

Як підкреслив Олександр Федоренко, його партія, пребуваючи в коаліції, вилучала ці кошти з бюджету Києва до державного бюджету. А депутати від фракції БПП чомусь завжди підтримували бюджет міста, де ці кошти вилучалися до держбюджету.

Тож, враховуючи все вищезгадане, варто зазначити, що вагомим фактором для киян має стати детальний аудит діяльності мера Києва Віталія Кличка, КМДА та підпорядкованих структур, який був розпочатий за вказівкою Кабінету міністрів України, наприкінці вересня і завершився 8 жовтня.

Віталій Кличко - фото Українська політична арена
Віталій Кличко - фото Українська політична арена

"Чомусь ми й досі так і не побачили результатів цього аудиту, хоча відповідь була передана чиновникам столичної мерії ще на початку листопада. Їх необхідно оприлюднювати якнайшвидше, аби кияни дізналися, як, насправді, міська влада піклується про інтереси мешканців міста. Тоді б можна було подивитись на ефективність витрачання бюджетних коштів Київською міською владою та мером Віталієм Кличком", – зазначає голова київського осередку політичної партії Миколи Томенка "Рідна країна" Олександр Федоренко.

Нині відомо, що відповідь отримали, власне, чиновники столичної мерії - цілих 880 сторінок.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.