В Україні розпочалася реформа вищої освіти, яка передбачає значне скорочення кількості університетів – із нинішніх 151 до приблизно 100.

Основна причина такого рішення – демографічна ситуація, яка суттєво впливає на кількість випускників шкіл, а отже, й потенційних студентів.

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький в інтерв’ю для «Українського Радіо» пояснив, чому виникла необхідність оптимізації мережі закладів вищої освіти.

Дитина, яка навчається по відеозв'язку. Фото: facebook
Дитина, яка навчається по відеозв'язку. Фото: facebook

Він пояснив, що система університетів в Україні створювалася для значно більшої кількості випускників, ніж є зараз. Раніше, ще 15 років тому, щороку школи закінчували понад 600 тисяч учнів, а у 2024 році ця цифра впала до 300 тисяч.

Популярні новини зараз
Пенсіонери у 2025 році отримуватимуть більше: на кого чекає "підвищення" виплат 10-12% Пенсіонерам додадуть грошей у січні: кому почнуть доплачувати трохи більше 900 грн До кінця 2025 року – безкоштовно: ПриватБанк скасував плату за важливу послугу Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Показати ще

Щороку до університетів вступає близько 250-270 тисяч абітурієнтів. Частина молоді виїжджає за кордон, а деяка залишається на окупованих територіях. Навіть за найкращими прогнозами, через 15 років кількість випускників шкіл буде близько 250 тисяч на рік.

Це означає, що потреба в такій кількості університетів відпадає. Деякі виші вже мають лише 200-300 студентів на весь заклад, що нормально для факультету, але неприйнятно для університету. Тому такі навчальні заклади стають фінансово нестабільними і потребують реорганізації.

Абітурієнти. Фото: Youtube
Абітурієнти. Фото: Youtube

У 2024 році вже реорганізовано вісім університетів. Це перший крок до вдосконалення системи освіти. Михайло Винницький вважає, що реформа допоможе зробити університети ефективнішими, уникнути повторення спеціальностей і зосередити ресурси на покращенні якості навчання.

Нагадаємо, німецька педагогічна система: чому дипломи українських вчителів не визнають

Раніше ми писали про те, що "Це відповідальність вчителів": батьки повстали проти повернення до школ радянської норми

Крім того, Знай.ua повідомляв, у школах та дитячих садках подорожчає харчування: скільки батькам доведеться віддати