В Україні розгорнулася дискусія щодо необхідності скасування платних конкурсів для учнів і педагогів, організованих державою. Освітня омбудсменка Надія Лещик
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОмбудсменка наголосила, що конкурси, які проводяться за ініціативою держави, не повинні мати комерційного складника. За її словами, такі заходи не лише створюють додаткове фінансове навантаження на сім’ї учнів та педагогів, але й можуть містити корупційні ризики.
"Держава повинна створювати умови для розвитку учнів і педагогів, а не перетворювати конкурси на спосіб заробітку. Це підриває довіру до системи освіти та створює репутаційні ризики для Міністерства," – зазначила Лещик у своєму зверненні, оприлюдненому у Facebook.
Вчителі все частіше звертаються до омбудсмена зі скаргами на перевантаження. За їхніми словами, від них вимагають не лише брати участь у численних конкурсах, але й надавати детальні звіти у вигляді текстів, фото та відео.
Більше того, результати участі у цих заходах враховуються при складанні рейтингів шкіл, що створює додатковий тиск на освітян і порушує їхнє право на академічну свободу.
Лещик закликала учасників освітнього процесу надсилати докази проведення платних конкурсів, наголошуючи на анонімності цих звернень. Вона також підкреслила, що безкоштовність участі допоможе знизити навантаження на педагогів, які й так виконують значний обсяг роботи.
Нагадаємо, директорів шкіл зобов'язали писати листи в поліцію: про що мають повідомляти
Раніше ми розповідали, що старшокласникам оголосили терміни НМТ-2025: коли здаватимуть найголовніші іспити року
Також, Кабмін уріже фінансування шкіл: навчальних закладів поменшає