Попри триваючу війну, деякі українці продовжують подорожувати до росії через інші країни, щоб відвідати родичів або з інших причин. Це викликає питання щодо того, чи можуть таких громадян не впустити назад в Україну.
Адвокати кажуть, що українці мають право повертатися на батьківщину, але на кордоні можуть перевіряти, чи не підлягають вони призову чи не мають підозр щодо співпраці з росією.

Війна в Україні, скріншот: Youtube
Війна в Україні, скріншот: Youtube

Якщо ж є підстави для підозри, то особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності. Конституція України гарантує право на повернення, і немає обмежень для тих, хто перетинає кордон через Польщу чи інші країни.

Проте, за словами експертів, таку поведінку можуть перевіряти, особливо в умовах війни. Багато громадян, які їздять до росії, можуть мати серйозні особисті причини, наприклад, відвідування старих родичів на окупованих територіях.

Українці, постраждали від війни. Фото: скриншот Youtube
Українці, постраждали від війни. Фото: скриншот Youtube

Водночас важливо пам'ятати про моральні аспекти таких поїздок, оскільки вони можуть створювати враження безтурботності в умовах війни. Щодо статистики, приблизно 1,2 мільйона українців можуть перебувати в росії, хоча ці дані викликають сумніви у деяких експертів.

Нагадаємо, мобілізація під загрозою зриву: старенькі більше не можуть воювати

Популярні новини зараз
Працювали все життя, а стаж не зарахують: які роки викинуть з пенсії Тиха отрута в склянці води: Дмитро Заруба з Держекоінспекції пояснив, чому колодязна вода може бути смертельно небезпечною Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу Соцпідтримка стареньких після 65 років: на які виплати можна розраховувати
Показати ще

Раніше ми писали про те, що українці хочуть заклеїти вікна реабілітаційного центру для військових: не хочуть бачити людей без ніг та рук

Крім того, Знай.ua повідомляв, бронювання від мобілізації за новими правилами: робота, зарплатня, критичні терміни