У грудні вартість водопостачання залишиться незмінною, адже НКРЕКП не оголосила про коригування тарифів. Однак у деяких громадах все ж вирішили підвищити тарифи без офіційного схвалення.

Тарифи на воду в Україні поділяються на дві основні категорії:

  1. Для мешканців багатоквартирних будинків. Включає послуги водопостачання та водовідведення через внутрішньобудинкові системи. Цим займаються спеціалізовані компанії, пише Мінфін.

  2. Для приватних і колективних споживачів. Стосується власників приватних будинків або спільних споживачів, які не займаються господарською діяльністю. Водопостачання та водовідведення оплачуються окремо.

Ще в липні 2023 року НКРЕКП пропонувала підвищити тарифи на 20-30% для більшості водоканалів. Проте уряд не підтримав цю ініціативу, і тарифи залишилися на рівні, встановленому ще 1 січня 2022 року.

Популярні новини зараз
День зимового сонцестояння 21 грудня: як правильно провести цей магічний день та що заборонено робити Українцям перерахують платіжки за опалення: хто заплатить менше Зима все-таки прийде: синоптикиня розповіла про погоду в останні тижні грудня Українці у грудні отримають останню пенсію: деталі жорстких обмежень від ПФУ
Показати ще

Тариф на воду / фото: Pixabay
Тариф на воду / фото: Pixabay

Це рішення викликає суперечки, адже багато водоканалів стикаються зі збільшенням витрат, працюючи за старими моделями ціноутворення. Операційні витрати ростуть, а доходи залишаються на рівні кількарічної давності.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Майбутні зміни тарифів залежать від економічної ситуації та політики уряду. Тож поки що споживачі можуть розраховувати на сталі ціни, хоча ситуація залишається невизначеною.

Раніше ми повідомляли, українцям дали шанс оскаржити новий тариф на воду: запрошують на відкрите слухання.

Комунальники скаржаться на низькі тарифи: 126 млн грн збитків - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, мало платимо за воду: українцям вдвічі підняли тарифи на комуналку.