Недостатньо гарячі батареї – одна з поширених проблем у зимовий період. Однією з головних причин цього є повітряні пробки, які можуть знижувати ефективність опалення. Щоб не залишатися в холодному приміщенні та не витрачати кошти даремно, експерти «Нафтогазу» пропонують просту інструкцію, яку можна виконати самостійно для усунення повітря з радіаторів.

Перед тим, як випустити повітря з радіаторів, вимкніть котел або центральну систему опалення. Це необхідно, щоб уникнути потрапляння води під тиском, яка може обпекти.

Вентиль для випуску повітря зазвичай розташований у верхній частині радіатора. Це маленький клапан, який можна відкрити за допомогою спеціального ключа або шестигранника.

Батареї опалення, кадр з відео
Батареї опалення, кадр з відео

Обертайте вентиль проти годинникової стрілки. Коли з нього почне виходити повітря, ви почуєте характерний звук. Як тільки з вентиля почне витікати вода, обережно закрийте його, повернувши за годинниковою стрілкою.

Популярні новини зараз
ВЛК роблять придатним для мобілізації всіх: нардепка розповіла про таємний наказ Україною пройдуть масштабні перевірки пенсіонерів: хто залишиться без виплат Мобілізація змінює фокус: кому з українців 50+ років час готуватись до армії В Україні кожному пенсіонеру дозволили збільшити виплати в 1,5 рази: як цього досягти
Показати ще

Після випуску повітря перевірте тиск у системі опалення – його може знадобитися підкоригувати, оскільки зменшення повітря в радіаторі може знизити загальний тиск. Після цього можете увімкнути систему опалення.

Якщо проблема повторюється, можливо, варто звернутися до фахівця, щоб перевірити загальний стан системи. Крім того, експерти радять обирати надійні радіатори, які відповідають параметрам вашої системи, адже це забезпечить ефективне обігрівання та дозволить заощадити на енергоресурсах.

Нагадаємо, ще одну зиму точно переживемо: коли можуть злетіти тарифи на газ

Раніше ми розповідали, що обов'язково потрібно зробити у кожній квартирі: "Нафтогаз" попередив напередодні зими

Також, чи готові українці до зростання тарифів: НБУ пояснив, чого чекати від комуналки в найближчому майбутньому