В Україні для учасників бойових дій передбачено цілий пакет пільг, і одним із них є право на землю. Причому йдеться не просто про право, а про пріоритетну можливість отримати земельну ділянку безкоштовно – це може бути і для будівництва будинку, і для садівництва або навіть для фермерства.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩоб скористатися цим правом, потрібно підтвердити свій статус учасника бойових дій – документами на кшталт посвідчення, довідки чи наказу. Про це пише 24 Агро.
Розміри ділянок, які можна отримати:
- Для садівництва – максимум 0,12 га;
- Для ведення селянського господарства – до 2 гектарів;
- Для будівництва та обслуговування будинку :
- у селі – до 0,25 гектара,
- у селищі – до 0,15 гектара,
- у місті – до 0,10 гектара;
- Для дачі – до 0,10 га.
Як відбувається процес отримання землі
Щоб отримати ділянку, потрібно подати заяву до відповідного органу влади – вони займаються передачею землі. У заяві обов'язково вказати, навіщо вам потрібна ділянка, зразкові розміри та бажане місце. Після цього влада розглядає запит і протягом місяця дає або дозвіл на проект землеустрою, або відмову з поясненням причини.
Проект оформлюють спеціалісти із землеустрою за домовленістю з усіма учасниками.
Коли проект готовий, його потрібно узгодити з Держземагентством і, якщо ділянка в межах населеного пункту, – з адміністрацією району з питань містобудування. Потім потрібно зареєструвати землю в держкадастрі, після чого починається фінальний етап: орган влади, який курирує вашу ділянку, офіційно закріплює землю за вами.
Хто передає земельні ділянки
Землю комунальної власності розподіляють сільські, селищні та міські ради, а за державні сільськогосподарські ділянки відповідає спеціальний центральний орган із земельних ресурсів.
Важливо зазначити, що з 24 лютого 2023 року передачу землі з державної та комунальної власності призупинено для всіх, окрім військових.
Нагадаємо, селяни можуть повернути чверть витрат на українські машини: бонус від держави
Раніше ми писали, починайте якнайшвидше: що потрібно зробити на городі до стійких морозів для багатого врожаю
Крім того, Знай.ua повідомляв, що українцям дали більше часу на оформлення земельних часток