Згідно із законом №10449 про мобілізацію та проходження військової служби, військово-транспортний обов'язок стосується центральних і місцевих органів влади, державних установ, підприємств, а також громадян, що володіють кількома транспортними засобами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Вилучати автомобілі мають право співробітники ТЦК, СБУ та ГУР за рішенням місцевих державних адміністрацій, оформленим відповідними розпорядженнями.
Процедура вилучення авто включає складання акта прийняття-передачі, в якому вказують технічний стан, залишкову вартість і деталі, що дозволяють ідентифікувати автомобіль.
Після закінчення воєнного стану і оголошення демобілізації транспортні засоби мають повернути власникам протягом 30 днів. Якщо повернути авто неможливо, Кабінет Міністрів визначає порядок компенсації.
Існують обмеження щодо використання мобілізованих автомобілів: їх не можна відправляти за межі України, передавати у власність іншим особам, надавати в оренду або використовувати як заставу.
У разі пошкодження автомобіля під час мобілізації власник може звернутися до ТЦК для отримання компенсації. Для цього необхідно подати заяву з актами прийняття-передачі і повернення авто, а також звітом про оцінку майна. ТЦК повинні розглянути заяву і прийняти рішення щодо виплати компенсації протягом 10 робочих днів.
Нагадаємо, після походу до ТЦК не звільняють: як зберегти робоче місце та зарплату
Раніше ми писали про те, що заходи мобілізації посилюють: українців попередили
Крім того, Знай.ua повідомляв, генерал-майор розповів, чи допоможе операція ЗСУ на Курщині все таки зупинити росіян на Донбасі