Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що чинне українське законодавство передбачає, що якщо немає хоча б мінімальних внесків ЄСВ, страховий стаж не нараховується.

З 2004 року такий стаж підтверджується не трудовою книжкою, а даними про сплату внесків.

Про це у деталях у новому відео на YouTube розповів експерт видання "На пенсії" Сергій Коробкін.

Оформлення документів, фото: Facebook
Оформлення документів, фото: Facebook

Сьогодні для виходу на пенсію у 60 років і жінкам і чоловікам необхідно мати не менше 31 року стажу. 2025 року вимагатимуть вже 32 роки стажу. І так до 2028 року, коли мінімальні вимоги до стажу будуть 35 років, щоби гарантувати собі хоча б мінімальну пенсію.

Популярні новини зараз
Пенсіонери зможуть отримати одноразову грошову допомогу Туалет тепер під арештом: боротися з боргами вирішили забороною какати На вулиці вийдуть мобільні патрулі: за що масово штрафуватимуть українців Мобільний зв'язок для літніх людей: тарифи від 60 грн, які допоможуть зекономити
Показати ще

Якщо стажу не вистачає, то пенсія призначається у 63 чи 65 років залежно від кількості підтвердженого стажу у відповідному році. Саме через ці норми вже сьогодні багато громадян не можуть піти на пенсію вчасно.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Скільки коштує місяць стажу

На даний момент місяць стажу фактично коштує 1760 грн. Це 22% від мінімальної зарплати, яка з 1 квітня становить 8000 грн. Зазвичай цей внесок сплачує працедавець. Внесок може бути і більший за мінімальний, все залежить від розміру зарплати, що також позначається на рівні майбутньої пенсії.

Якщо людина не працює, але має дохід або, наприклад, працює за кордоном і внески із цієї зарплати не сплачує, то вона може укласти договір із Пенсійним фондом України про добровільну сплату внесків.

Це можна зробити на веб-порталі Пенсійного фонду за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Таким чином майбутній пенсіонер регулярно перераховуватиме певну суму, заробляючи собі стаж.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Коли стаж коштує вдвічі дорожче

Трапляються випадки, коли людині, наприклад, незабаром виповниться 60 років, але стажу для своєчасного призначення пенсії явно не вистачає. Тоді можна придбати стаж за попередні роки, там, де людина мала прогалини в трудовій діяльності.

Однак такий стаж коштуватиме вдвічі дорожче, тобто місяць минулого стажу коштуватиме вже щонайменше 3 520 грн, а рік стажу в такому разі коштуватиме понад 42 тисячі гривень.

Тут варто задуматись, чи варто витрачати такі кошти, щоби потім вчасно оформити пенсію.

Тобто, якщо у вас є заощадження, але немає стажу, можливо варто просто жити на ці заощадження і не розраховувати на пенсію, на що нам все частіше натякають в уряді останнім часом.

Коли вигідно купувати стаж

Якщо для виходу на пенсію не вистачає зовсім небагато стажу, вклавши певну суму, можна розраховувати, що держава вам до кінця життя платитиме щомісяця хоча б невелику пенсію.

Тут уже, як у казино – можна зробити ставку, але прожити після пенсії кілька років і плюс не вийти, тобто залишити значну частину пенсії державі.

Що таке добровільне страхування

Якщо внесок менший за мінімальний, то в стаж зараховується неповний місяць роботи пропорційно сплаченому внеску.

Це означатиме, що для обчислення зарплати буде враховано суму, яка також менша за мінімальну, а це дуже негативно позначається на розмірі пенсії.

Саме тому перелік осіб, які мають право укласти угоду про добровільне страхування, розширили.

З недавніх пір можна не лише купувати стаж, а й робити внесок вищим, щоб це відбивалося і на зарплаті. Це також враховуватиметься при обчисленні пенсії.

Нагадаємо, чому українці не отримують соціальні виплати та коли їм їх виплатять.

Раніше повідомлялося, що разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа.

Також, пенсійний фонд спростив оформлення пільг: що змінилося.