З Великої Британії прийшли вельми цікаві новини - планується продаж на аукціоні дуже рідкісної монети. Так, 70-річну монету номіналом 1 пенні з королем Георгом VI на аверсі хочуть продати, початкова вартість монети на торгах вже перевищила її номінал у 10 мільйонів разів.

Як повідомив користувач CoinCollectingWizard у TikTok, це монета 1952 року карбування.

Вона перебуває у відмінній якості, оскільки її було виявлено лише через 45 років після своєї появи - в 1997 році.

1 пенні з королем Георгом VI, скріншот: TikTok
1 пенні з королем Георгом VI, скріншот: TikTok

Монета належить до категорії proof. Ці монети вищої якості, що мають рівну дзеркальну поверхню поля і матований малюнок рельєфу, що контрастує з нею. Вони карбуються полірованими штемпелями на полірованих заготовках.

Популярні новини зараз
Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Автор стверджує, що англійський пенні 1952 року - мрія багатьох нумізматів у світі, оскільки є найрідкіснішою монетою з усіх мідних і бронзових пенні категорії proof. Також він назвав такі монети "єдиним унікальним екземпляром додесятичного пенні XX століття".

Її рідкість пояснюється тим, що дід нинішнього короля Великої Британії Чарльза III, король Георг VI, помер від коронарного тромбозу 6 лютого 1952 року.

Король Чарльз III, кадр з відео
Король Чарльз III, кадр з відео

За законами Сполученого Королівства, Королівський монетний двір карбує монети тільки з чинними монархами на аверсі. Після Георга VI на престол зійшла Єлизавета II - мати нинішнього правителя - і монети з його портретом перестали карбувати.

"Цілком зрозуміло, що пенні з Георгом VI 1952 року карбування залишається унікальним екземпляром, оскільки король помер дуже рано того року, померши 6 лютого. Її виставлять на аукціон, і її вартість, за попередніми оцінками, становитиме 200 000 фунтів стерлінгів, якщо не більше", - зазначив автор.

Нагадаємо, не всі стільки за місяць заробляють: за яку монету колекціонери завалять грошима.

Раніше повідомлялося, варто перевірити гаманець: паперові гривні можна продати дорожче за рідкісні монети.

Також, за українські старі 5 копійок пропонують великі гроші: як вона виглядає.