Валютний ринок України балансує на межі. З одного боку, дефіцит зовнішньої торгівлі тисне на гривню, з іншого — зростання експорту та надходження зовнішньої допомоги. Експерти розповіли, чи буде традиційне осіннє подорожчання долара.

Про це розповідає "РБК-Україна".

Голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU, Віталій Ваврищук, вважає, що помірна девальвація гривні, яка спостерігається останніми місяцями, триватиме. Він прогнозує курс на кінець року на рівні 42,3 грн/долар.

Курс долара в Україні
Курс долара в Україні

Заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень, Ярослав Жаліл, більш оптимістичний. Він очікує, що достатній приплив зовнішньої допомоги, збільшення експорту та покращення ситуації з транспортуванням товарів Чорним морем згладять сезонні коливання курсу.

Популярні новини зараз
ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги Пенсії не буде, лише "соцдопомога": хто позбавлений права на відпрацьовані гроші Ці Знаки Зодіаку стануть багатими вже у липні: кому доля подарує успіх
Показати ще

Важливо зазначити:

  • офіційний курс долара з початку року вже зріс на 6,7% до 40,50 гривень за долар;

  • у липні курс долара оновив історичний максимум, сягнувши 40,74 гривень за долар;

  • уряд заклав у держбюджет на 2024 рік середньорічний курс 40,7 гривень за долар, а на грудень - 42,1 гривні за дола;

  • на 2025 рік прогнозується середній курс 45,0 гривень за долар.

Отже, чи очікувати зростання курсу долара цієї осені? Однозначної відповіді немає. Ситуація на валютному ринку залежить від багатьох факторів, як внутрішніх, так і зовнішніх.

Обмінник. Фото: скрін youtube
Обмінник. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, що українців попередили, яким буде курс долара до кінця червня.

Як повідомляли раніше, банкір зізнався, що влітку буде з курсом долара.

Як писав "Знай" раніше, економіст розповів, яких "сюрпризів" очікувати від долара.