В умовах сучасних викликів енергетичної безпеки України, зокрема через окупацію Запорізької АЕС та загальну нестачу електроенергії, деякі експерти пропонують неординарні рішення.

Одна з таких ідей – відновлення роботи Чорнобильської АЕС , а саме енергоблоків, які не постраждали під час катастрофи у 1986 році та були зупинені у 2000 році.

Катастрофа на ЧАЕС 26 квітня
Катастрофа на ЧАЕС 26 квітня

Ця пропозиція, звичайно ж, викликає дискусії серед спеціалістів .

З одного боку, потреба у додаткових джерелах електроенергії очевидна. З іншого боку, відновлення роботи ЧАЕС пов'язане з низкою серйозних технічних, економічних та політичних проблем.

Популярні новини зараз
Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

Експерти зазначають, що на ЧАЕС залишилося три енергоблоки, які теоретично могли б продовжувати роботу. Проте їхнє закриття було вимогою міжнародного співтовариства після катастрофи 1986 року. Відновлення їхньої роботи зараз стикається з декількома значними перешкодами.

ЧАЕС. Фото: скрін youtube
ЧАЕС. Фото: скрін youtube

По-перше, на ЧАЕС встановлено реактори типу РВМК, для яких в Україні немає палива. Єдиним виробником такого палива є окупанти.

По-друге, реактори РВМК мають невиправлені конструкційні недоліки, які призвели до вибуху. Ці недоліки відсутні в сучасних реакторах типу ВВЕР.

По-третє, обладнання на ЧАЕС не модернізувалося протягом багатьох років, що ставить під сумнів його надійність і безпеку експлуатації.

Крім того, поновлення роботи ЧАЕС може призвести до порушення міжнародних угод, зокрема меморандуму про нерозповсюдження ядерної зброї. Тому що реактори РВМК можна використовувати для виробництва плутонію.

Нагадаємо, "виносите мозок...": нардеп зізнався, що не знає, як в Україні досі працює інтернет

Як повідомляв "Знай.uа", тривалі відключення світла призведуть до ланцюжка небезпечних наслідків: реальний прогноз

Знай.ua писав, вчені винайшли комп'ютер, якому не потрібна електрика: ідеально для українців, але є нюанс