В Україні введуть новий податок, який вдарить по гаманцю кожного, хто обожнює лимонади. Про це стало відомо з бюджетної декларації на 2025-2027 роки, опублікованої на сайті Кабінету міністрів.

До Податкового кодексу буде введено ставку податку на мінеральні та газовані води з додаванням цукру та інших підсолоджувачів, ароматичних речовин. Це близько 4 гривень. Тобто, якщо ви купуєте літр улюбленої газованої води, готуйтеся платити на 4 гривні більше.

Газовані напої, скріншот: YouTube
Газовані напої, скріншот: YouTube

Міністерство охорони здоров'я підтримує цю ідею, адже часте вживання солодких напоїв може призвести до діабету, ожиріння та інших проблем зі здоров'ям. Виявляється, що у літрі такої газировки може бути більше цукру, ніж нам потрібно на цілий день.

Через подорожчання, можливо, українці почнуть рідше купувати газовані напої.

Популярні новини зараз
Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць" Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Кошти, зібрані з цього податку, влада планує використовувати для фінансування програм, які борються з неінфекційними захворюваннями, і для підтримки дитячого харчування у школах.

Окрім податку на солодкі напої планується:

  • Скасувати деякі пільги з податку на прибуток для компаній.
  • Підвищити акцизи на тютюнові вироби та пальне до рівня Європейського Союзу.
  • Гармонізувати податкові пільги та знижені ставки ПДВ відповідно до директив ЄС.

Звісно, новина про подорожчання улюбленої газировки не дуже радісна. Проте, введення нового податку на підсолоджені напої має на меті не лише поповнення державного бюджету, але й поліпшення здоров'я населення.

Нагадаємо, Тарифи на проїзд у тролейбусах: чи чекає на українців новий удар по гаманцях

Раніше ми розповідали, Чи буде удар по гаманцях: що станеться з цінами на продукти у липні

Також, Закуска чи сніданок? Українські супермаркети оновили цінники на "домашнє" сало та бекон