В Україні все більшої популярності набирають квартирні сонячні електростанції (СЕС). Це комплекти із сонячних панелей, інверторів, кріплень, автоматичного керування та кабелів, до яких бажано додати акумулятори для ефективної роботи.

За словами Людмили Симонової та Сергія Следзя, для встановлення таких систем найчастіше обирають південні балкони, не затінені деревами. Особливо ефективні монокристалічні панелі, встановлені під кутом 35-40 градусів:

"Зазвичай сонячні СЕС ставлять на південному балконі, якщо, звичайно, цей балкон не затіняють дерева. Вибирають переважно найефективніші монокристалічні панелі, оскільки є обмеження за площею".

Багатоквартирний будинок / фото: Pinterest
Багатоквартирний будинок / фото: Pinterest

За наявності згоди мешканців можна встановити панелі на стінах або даху будинку, без необхідності отримання дозволів від енергонагляду, достатньо згоди ОСББ.

Популярні новини зараз
Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках
Показати ще

Вартість таких установок починається приблизно від 10 до 15 тисяч гривень за 100 Вт, що дозволяє живити малопотужні пристрої на кшталт павербанків, комп'ютерів або підключення до інтернету. Проте вища потужність коштуватиме значно дорожче.

Сонячна електростанція / фото: Pinterest
Сонячна електростанція / фото: Pinterest

"Ціна не відрізнятиметься від ціни обладнання для приватного будинку у випадку, якщо є бажання забезпечити повне енергоспоживання від ВДЕ і є достатня площа для встановлення панелей. Втім, остаточне рішення завжди залежатиме від індивідуальних потреб та локації", – пишуть автори.

Варто зазначити, що остаточне рішення про вибір обладнання та його встановлення завжди залежить від індивідуальних потреб та умов розташування.

А ми нагадуємо, мешканці багатоповерхівок готуються до суворіших відключень світла: які рішення знаходять

Раніше наш портал повідомляв, що електроенергії стане ще менше: українців закликали готуватися

Читайте також: українців заохочують встановлювати вітрові електростанції: як це зробити