1 вересня 2024 року – нова ймовірна дата підвищення акцизів на паливо в Україні. Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook заявив директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

Акцизи на пальне в Україні планували підвищити у липні, проте відповідний законопроєкт ухвалили лише у першому читанні. У зв'язку з цим нова прогнозована дата – з 1 вересня.

АЗС. Фото: скрін youtube
АЗС. Фото: скрін youtube

Сергій Куюн поділився думкою, що головна причина відстрочення цього рішення – відсутність єдиної позиції щодо розміру акцизної ставки на скраплений газ.

За словами експерта, за 2 місяці прострочення з ухваленням рішення щодо акцизів, бюджет недоотримав 12 мільярдів гривень.

Популярні новини зараз
Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни "Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні Цими грошима більше не зможете розрахуватися — які монети та купюри треба терміново обміняти
Показати ще

Як можуть змінитись ціни на пальне

Після підвищення акцизів на пальне, українські АЗС можуть перерахувати ціни на бензини, дизель та скраплений газ.

АЗС. Фото: скрін youtube
АЗС. Фото: скрін youtube

Так, за прогнозами експертів, на першому етапі підвищення акцизів бензин може подорожчати на 1,5 гривні, дизельне пальне – на 1,85 гривні, а автогаз – на 6 гривень.

Водночас Сергій Куюн заявляв, що підвищення акцизів не стане катастрофою для водіїв. За його словами, на формування цін впливає не лише податкова складова, а й світові ціни.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ціни на дизель та автогаз просіли, бензин – дорожчий: актуальна ситуація на АЗС та прогноз на липень.

Також наш портал інформував, автоексперт пояснив, як урятувати гроші від дорогого ремонту після поїздки на АЗС: ніхто й не замислювався.

Крім того, ми писали, українців чекає нове зростання цін на бензин з 1 липня: заправляйте каністри вже зараз.