ООН надає фінансову допомогу українцям, які постраждали від війни, та особам, що належать до вразливих категорій населення. Розповідаємо, як оформити виплати від ООН онлайн та офлайн, хто може на них розраховувати, та що потрібно знати перед подачею заявки.

ООН визначила кілька категорій українців, які можуть претендувати на фінансову підтримку:

 • Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які змушені були покинути свої домівки через воєнні дії з 24 лютого 2022 року.

  Виплати ВПО, скріншот: YouTube
  Виплати ВПО, скріншот: YouTube

 • Жителі областей, що постраждали від бойових дій: Донецька, Дніпропетровська, Одеська, Запорізька, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська.
 • Родини з дітьми, де лише один із батьків, або з особами похилого віку.
 • Самотні особи похилого віку або такі, що доглядають за дітьми.
 • Родини з особами з інвалідністю чи хронічними захворюваннями.
 • Прийомні сім’ї, що опікуються дітьми без супроводу або дітьми, розлученими з батьками.

Важливо: для отримання допомоги ваш місячний дохід на одного члена родини має бути меншим за 5 400 грн.

Для отримання допомоги необхідно звернутися до спеціального центру або подати заявку онлайн. Ось детальні кроки:

Популярні новини зараз
Гроші змусять повернути державі: українців попередили Будете служити неподалік від дому: хто зможе обрати посаду та місце в ЗСУ Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще
 1. Відвідайте найближчий центр прийому заявок. Адреси та графіки роботи таких центрів можна знайти на сайті партнерської організації БФ «Право на захист».
 2. Підготуйте необхідні документи. Це можуть бути посвідчення особи, довідка про статус ВПО, документи, що підтверджують вразливість (наприклад, медичні довідки, свідоцтва про народження дітей тощо).
 3. Заповніть заявку. У центрі вам допоможуть з оформленням всіх необхідних документів та нададуть консультації щодо процесу.

  Виплати ВПО, фото Хвиля
  Виплати ВПО, фото Хвиля

 4. Подайте заявку онлайн. Для цього скористайтеся сайтом «Право на захист» або їхнім Telegram-каналом. Онлайн-форма дозволяє заповнити всі необхідні дані та прикріпити скани документів.

Важливі деталі

 • Якщо ви вже отримували допомогу від інших гуманітарних організацій, ваша заявка може бути відхилена. Це необхідно для координації зусиль між різними організаціями та уникнення дублювання допомоги.
 • У разі отримання відмови, можна спробувати подати заявку знову через певний час або звернутися за додатковими консультаціями до фахівців.

Отримати консультацію можна за безкоштовним номером гарячої лінії 0 800 307 711 або через Telegram-канал організації «Право на захист».

Нагадаємо, Хочуть зменшити виплати українцям, але не знають як: депутати готуються до соціальних "реформ"

Раніше ми розповідали: Долар чи гривня: що краще тримати в кишені у найближчі півроку

Також, Українці можуть повернути соціальні виплати, які відібрала держава — назвали головну умову