Договір дарування в Україні є важливим правовим актом, який визначає безоплатний перехід майна від однієї особи до іншої. Цей вид договору часто укладають через нотаріуса і стосується значних активів, таких як гроші, нерухомість (квартира, будинок), цінні папери.
Він має двох основних учасників: дарувальника, який надає майно, і обдаровуваного, який його отримує безоплатно. Згідно зі статтею 717 Цивільного кодексу України, договір дарування передбачає, що дарувальник повинен передати або зобов'язатися передати у майбутньому своє майно обдаровуваному без будь-якої відповідної оплати.

Підписання договору / фото: Freepik
Підписання договору / фото: Freepik

Цей процес означає, що угода повинна бути оформлена у присутності нотаріуса, особливо якщо йдеться про великі суми грошей або вартісне майно. Однак іноді може статися так, що договір дарування скасують або визнають недійсним.

Згідно зі статтею 727 Цивільного кодексу України, дарувальник має право подати позов про скасування угоди в разі неадекватної поведінки обдаровуваного або інших обставин, що порушують законні інтереси дарувальника.

Суд / фото: Facebook
Суд / фото: Facebook

Визнання договору дарування недійсним можливе в разі, коли угода суперечить вимогам закону, наприклад, якщо вона укладена з особою без необхідної громадянської дієздатності чи вимагається специфічна форма, яка не була дотримана.

Отже, договір дарування в Україні не лише юридично формалізує передачу майна, але і забезпечує механізми для захисту прав учасників в разі невиконання чи недотримання умов угоди.

Популярні новини зараз
Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші Воювати підуть майже усі: скільки чоловіків визнають придатними незважаючи на попередні діагнози За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого
Показати ще

Нагадаємо, переоформлення авто в Україні: скільки коштує послуга та які документи потрібні

Раніше ми писали про те, що договір купівлі-продажу: які норми і правила оформлення і скільки це коштує

Вам буде цікаво дізнатися як оформити земельну ділянку: тонкощі і етапи оформлення