При зміні прізвища, зокрема через одруження, виникає питання щодо оновлення різних документів. Зазвичай оновлюють паспорт, ідентифікаційний код, банківські дані, але не всі знають, чи потрібно змінювати прізвище у трудовій книжці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПрес-служба Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області пояснює, що при зміні прізвища необхідно внести відповідні зміни і в трудову книжку. Роботодавець зобов'язаний здійснити ці зміни, дотримуючись певного порядку.
Процедура зміни прізвища у трудовій книжці
- Попереднє прізвище закреслюється одним рядком.
- Нове прізвище вписується поруч із закресленим.
- На внутрішній стороні обкладинки трудової книжки зазначається документ, на підставі якого зроблено зміну (паспорт або свідоцтво про шлюб), із зазначенням його реквізитів (номер та дата видачі).
- Новий запис засвідчується підписом відповідальної особи та, за можливості, печаткою підприємства.
Якщо на момент зміни прізвища ви не працюєте, для внесення змін слід звернутися до останнього місця роботи, де був зроблений запис у трудовій книжці. У разі ліквідації підприємства, внесення змін здійснює його правонаступник.
Актуалізація даних у трудовій книжці є необхідною для правильного обліку трудового стажу та забезпечення належного нарахування пенсійних виплат у майбутньому. Тому, якщо ви змінили прізвище, не зволікайте з оновленням відповідної інформації.
Нагадаємо, Батьку дитини з інвалідністю можуть відмовити у відстрочці: за яких умов
Раніше ми розповідали, що Українців почнуть жорстоко карати за одяг: чого точно не варто вдягати
Також, Не оновили дані про авто – готуйтеся до штрафів: про що треба обов’язково повідомити в ТЦК