Коли людина переїжджає на нове місце проживання в Україні, вона має обов'язок повідомити про це уповноваженому органу протягом 10 днів з моменту прибуття. Цей процес є важливим для зміни інформації у єдиній базі даних про ВПО і відображає актуальне місце проживання в системі державного обліку.

Якщо це доросла особа, вона має особисто звернутися до відповідного органу з необхідними документами, які підтверджують нову адресу. Як правило, це включає паспорт громадянина України або інший ідентифікаційний документ.

Перевірки ВПО. Фото: скриншот з відео
Перевірки ВПО. Фото: скриншот з відео

Особа повинна також надати контактні дані для офіційного листування та сповіщення. У випадку з дітьми або неповнолітніми особами, які переїжджають з батьками чи законними опікунами, цей процес виконується законним представником.

Наприклад, це може бути один з батьків або особа, яка має право на опіку чи піклування над дитиною. Щодо способів подання інформації про зміну адреси, є два основних варіанти.

Додаток "Дія". Фото: скрін youtube
Додаток "Дія". Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон
Показати ще

Перший - це особистий візит до відповідного органу з поданням паперової заяви та необхідних документів. Другий - через електронний портал "Дія".

Щоб скористатися цим методом, необхідно зареєструвати особистий кабінет на порталі, заповнити відповідну форму і підтвердити свою особу.

Паспорт України. Фото: скриншот Youtube
Паспорт України. Фото: скриншот Youtube

Інформація автоматично відправляється на розгляд, і ви можете відстежувати статус вашого звернення через електронний кабінет. Цей процес дозволяє забезпечити, що усі дані про місце проживання відображаються коректно і актуально в державних системах, що спрощує взаємодію з державними органами та отримання необхідних послуг.

Нагадаємо, потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати

Раніше ми писали про те, що пенсіонерів забезпечать тимчасовою підтримкою: додаткові виплати до кінця 2024 року

Вам буде цікаво дізнатися ВПО ризикують втратити допомогу: що потрібно знати, щоб уникнути цього