Тариф на електроенергію значно зріс, але в українців лишилася можливість платити менше. Один із варіантів – заміна лічильника. Про це йдеться на facebook-сторінці "Полтаваобленерго".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСпоживачі, які переймаються своїми платіжками, давно оцінили переваги двозонного лічильника. Цей прилад дозволяє платити за двома тарифними зонами.
У період з 7:00 до 23:00 споживачі, які встановили такий лічильник, сплачують повну ціну - 4,32 гривні за кВт/год. Однак у нічний час тариф на 50% нижчий – 2,16 гривні за кВт/год.
Фахівці обленерго наголошують, що двозонний лічильник у будь-якому випадку дозволить зменшити платіжки, але щоб ефект був максимальним, слід дещо переглянути графік споживання електроенергії.
"Щоб отримати максимальну користь від встановлення даних засобів обліку, енергоємне електрообладнання доцільно використовувати в нічний час. Йдеться про пральні та посудомийні машини, опалювальні котли, бойлери або теплу підлогу", - йдеться в повідомленні.
Для заміни старого лічильника на двозонний споживач може звернутися до свого оператора системи розподілу та замовити відповідну послугу.
"З моменту встановлення нового засобу обліку, розрахунок спожитої електроенергії буде проводитися за двозонним тарифом", - зазначають енергетики.
Також споживачам нагадали, що повірка такого однофазного лічильника проводиться один раз на 16 років, а трифазного - раз на 10 років.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, наступний крок – 8 гривень за кВт? Міністр енергетики поставив крапку у тарифному питанні.
Також наш портал інформував, як використовувати кондиціонер в умовах енергокризи: в обленерго роздали важливі вказівки.
Крім того, ми писали, лампочки замінили й вистачить? Як ефективно економити на освітленні житла.