Не всі пенсіонери в Україні мають право на виплату понад 20 тисяч гривень. Проте, певні категорії громадян дійсно можуть розраховувати на максимальну пенсію.

Про це розповідає "24 канал".

Хто отримує найвищі пенсії

В Україні найвищу пенсію можуть отримати певні категорії населення, серед яких: держслужбовці, працівники органів місцевого самоврядування, народні депутати та науковці.

Пенсіонер з грошима в руках
Пенсіонер з грошима в руках

Згідно з законодавством нашої держави, максимальна пенсія для цих категорій не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Станом на 1 липня 2024 року прожитковий мінімум становить 2 361 гривню, тому максимальна пенсія сягає 23 610 гривень.

Популярні новини зараз
Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Важливо зазначити:

  • максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат) не може бути вище 10 прожиткових мінімумів.

  • пенсія держслужбовця розраховується як 60% від колишньої зарплати.

  • щоб звичайний пенсіонер отримував 60% від зарплати, йому необхідно мати стаж роботи не менше 60 років та високу заробітну плату.

Отже, право на 20-тисячну пенсію мають лише певні категорії громадян, які відповідають чітко визначеним критеріям.

Пенсіонер тримає гроші в руках
Пенсіонер тримає гроші в руках

Нагадаємо, які українці можуть залишитись без надбавок до пенсійних виплат.

Як повідомляли раніше, хто з українських пенсіонерів має право отримати матеріальну допомогу від держави.

Як писав "Знай" раніше, українцям розповіли, як отримати 2 або 3 пенсії.