Українські пенсіонери занепокоєні ситуацією, яка відбувається з їхніми пенсіями, виплати змінюються без вагомої на те причини. Здавалося б, помилка, але експерти кажуть про системні проблеми.

Про це розповів експерт з пенсійної політики, Сергій Коробкін на Youtube-каналі "На Пенсії".

Що ж відбувається

Пенсії коливаються, якщо пенсіонер працює (навіть сезонно), його пенсія може зменшуватися через перерахунок доплат за стаж.

Пенсіонер з грошима в руках
Пенсіонер з грошима в руках

Однією з причини коливань є несвоєчасне оновлення даних. Пенсійний фонд не завжди вчасно отримує інформацію про зміну статусу зайнятості (початок/кінець роботи), що призводить до помилок у розрахунках.

Популярні новини зараз
Гроші змусять повернути державі: українців попередили Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку
Показати ще

Існують нюанси з розрахунком доплат за понаднормовий стаж, що може призводити до несподіваних змін у пенсії.

Що робити пенсіонерам

Пенсіонерам потрібно слідкувати за змінами. Регулярно перевіряйте свою пенсійну виписку, щоб відстежувати будь-які зміни.

Варто оперативно повідомляти про зміни, якщо ви почали/закінчили працювати, негайно повідомте про це Пенсійний фонд.

Звертатися за роз'ясненнями, якщо ви не розумієте причини зміни пенсії.

Як рекомендація, не ігноруйте листи від ПФУ. Вони можуть містити важливу інформацію про зміни у вашій пенсії. Також зберігайте копії всіх документів, пов'язаних з пенсією, в майбутньому це зможе вберегти вас від зайвої волокити.

Пенсіонер з грошима
Пенсіонер з грошима

Нагадаємо, що мізерні пенсії стануть ще меншими.

Як повідомляли раніше, пенсіонерів забезпечать тимчасовою підтримкою.

Як писав "Знай" раніше, пенсіонери можуть втратити частину виплат.