Пенсійне посвідчення є важливим документом, який підтверджує, що особа має право на отримання пенсії від держави. Цей документ не лише підтверджує факт призначення пенсії, але і містить особисті дані пенсіонера, такі як ім'я, прізвище, дата народження, інформація про пенсійні виплати та умови їх отримання.

Якщо пенсійне посвідчення втрачено або пошкоджено, пенсіонер має право отримати новий документ. Для цього необхідно подати заяву на виготовлення нового пенсійного посвідчення.

Посвідчення. Фото: Youtube
Посвідчення. Фото: Youtube

Цей процес можна провести двома основними способами: особистим зверненням до обраного сервісного центру територіального органу ПФУ або через електронні сервіси.

Якщо обрано особисте звернення, пенсіонер повинен мати при собі паспорт та заповнити відповідну заяву, до якої додається фотографія. Ця процедура вимагає фізичного присутності особи.

Популярні новини зараз
Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому В Україні підвищать ще один комунальний тариф Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше
Показати ще

Гроші та паспорт України / фото
Гроші та паспорт України / фото: depositphotos

У разі використання електронних сервісів ПФ України, заяву на виготовлення нового пенсійного посвідчення можна подати через офіційний вебпортал або мобільний застосунок "Пенсійний фонд".

Для цього необхідно завантажити скановані копії документів, таких як паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, підпис (зроблений чорнилами чорного кольору) та фотографія.

Після подання заяви і перевірки документів нове пенсійне посвідчення буде видано пенсіонеру в обраному сервісному центрі ПФУ.

Пенсіонерка, фото: Знай.uа
Пенсіонерка, фото: Знай.uа

Крім традиційного документа на папері, пенсіонер може отримати електронне пенсійне посвідчення через мобільний застосунок "Дія", яке має таку ж юридичну силу, як і його паперовий аналог.

Таким чином, процес виготовлення нового пенсійного посвідчення включає кілька кроків, які залежать від вибору зручного способу подання заяви та забезпечення необхідних документів.

Нагадаємо, на пенсію відправлять раніше: хто може розраховувати на ранній "відпочинок"

Раніше ми писали про те, що пенсіонерам розповіли, що потрібно встигнути зробити за 10 днів – інакше скасують виплати

Вам буде цікаво дізнатися як захистити себе від несправедливого позбавлення прав за "п'яну їзду"