Згідно з цим законом, особи з інвалідністю по зору I групи (сліпі) та особи з інвалідністю з дитинства I групи можуть мати право на дострокове призначення пенсії за віком. Це означає, що вони можуть отримати пенсію раніше, ніж зазвичай, коли чоловіку 50 років і жінці 40 років.
Однак для цього потрібно також мати певний страховий стаж: не менше 15 років у чоловіків і не менше 10 років у жінок. Звернення за призначенням пенсії є важливою процедурою.

Оформлення інвалідності, скріншот: YouTube
Оформлення інвалідності, скріншот: YouTube

Особи, які не можуть самостійно звернутися через свою недієздатність або обмежену дієздатність, повинні надати звернення через своїх законних представників.

Для призначення дострокової пенсії за віком потрібно зібрати певний пакет документів:

  • особисті дані (паспорт),
  • інформацію про страховий стаж (таку як трудова книжка),
  • документи, що підтверджують інвалідність,
  • та інші документи, які можуть бути необхідні для обробки заяви.

Зазначимо, що зміни в правилах пенсійного забезпечення, згадані в останньому абзаці, вимагають від українців мати принаймні 31 рік страхового стажу для отримання пенсії з 2024 року. Це означає, що враховується не лише вік, але й тривалість робочого стажу при призначенні пенсії.

Також наш портал інформував, суд відмовив українцеві в опікунстві над батьком з інвалідністю, хоча проблем не мало бути

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що доведеться вибивати через суд: які пільги не віддадуть просто так

Популярні новини зараз
Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші "Судний день" 8 серпня: що чекає на всіх нас і як до нього підготуватися, почніть зараз Спека не завадить: як заснути навіть у найгарячіші ночі Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго
Показати ще

Вам буде цікаво дізнатися оформлення інвалідності в Україні: з якими хворобами треба звертатися