Людмила Гнатюк з Одеси поділилася своїм невдоволенням та питаннями про нарахування пенсії після індексації цього року.

Вона розповіла, що після індексації у березні її пенсія становила 2725 гривень, а коли у квітні вона досягла 75 років, до пенсії додали ще 76 гривень. Однак у травні їй нарахували лише 17 гривень додатково, замість очікуваних 156 гривень.

Вона вважає, що їй мали нарахувати на 63 гривні більше. Щоб розібратися, вона звернулася до фахівців на портал "Пенсії".

Пенсіонер / фото: Freepik
Пенсіонер / фото: Freepik

Там їй пояснили, що після індексації у березні її загальна пенсія становила 2661 гривню. До цієї суми додали адресну допомогу у розмірі 64 гривень, щоб забезпечити мінімальний розмір пенсії 2725 гривень, встановлений постановою про індексацію.

Популярні новини зараз
Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Коли Людмилі виповнилося 75 років, її вікова надбавка мала збільшитися на 156 гривень. Цю суму було додано до її базової пенсії, що складається з 2361 гривні плюс нова вікова надбавка у розмірі 456 гривень, що виключило необхідність адресної допомоги на 64 гривні.

Пенсіонер. Фото: Capital.ua
Пенсіонер. Фото: Capital.ua
Пенсіонер. Фото: Capital.ua

Тому у квітні їй нарахували лише частину нової доплати, а у травні вона отримала її в повному обсязі. Таким чином, зникла сума 63 гривні пояснюється зміною адресної допомоги після збільшення вікової надбавки.

Усі разом, хоч і зухвале нерозуміння на початку, цілком логічно і відповідає чинному законодавству.

Нагадаємо, в Україні готують пенсійну реформу – люди похилого віку повинні зрадіти новим виплатам

Раніше ми писали про те, що пенсіонери можуть втратити частину виплат: буде прикро, але "справедливо"

Крім того, Знай.ua повідомляв, пенсіонерів забезпечать тимчасовою підтримкою: додаткові виплати до кінця 2024 року