Низькі пенсії в Україні отримує багато громадян, особливо ті, хто вже вийшов на заслужений відпочинок. В етері телеканалу Еспресо колишній міністр соціальної політики Андрій Рева поділився своїми думками щодо причин цієї проблеми. За його словами, основною причиною низьких пенсій є не демографічна ситуація, як стверджує влада, а тіньова економіка та низькі заробітні плати.

"Влада говорить неправду. Зараз усі проблеми пенсійного фонду намагаються пояснити поганою демографією. Демографія в Україні приблизно на рівні Японії. Але там немає проблем з пенсіями через відсутність тіньової економіки," - заявив Рева. Він наголосив, що співвідношення працюючих і пенсіонерів погіршується через значну кількість людей, які працюють в тіні. До початку війни в Україні було 22 мільйони працездатних людей, але пенсійні внески платили лише 13 мільйонів. Це означає, що 9 мільйонів людей працювали неофіційно.

Пенсіонер
Пенсіонер

Рева підкреслив, що влада не робить достатніх зусиль для виведення цих працівників з тіні. Він вважає, що без боротьби з тіньовою економікою неможливо розв'язати соціальні проблеми країни. "Проблема не тільки в кількості людей, що працюють на одного пенсіонера, а й у тому, які внески люди платять до пенсійного фонду. Половина людей платить їх з мінімальної заробітної плати," - пояснив ексміністр.

Ще однією ключовою проблемою, на думку Реви, є низькі заробітні плати. Влада не робить достатніх кроків для їх підвищення, що також негативно впливає на розмір пенсій. Наприклад, ІТ-спеціаліст може платити внески з мінімальної заробітної плати, отримуючи при цьому значно вищі доходи. Це означає, що один такий працівник не здатний утримувати навіть одного пенсіонера.

Популярні новини зараз
Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Андрій Рева переконаний, що вирішення проблеми пенсійного забезпечення лежить у площині боротьби з тіньовою економікою та підвищення заробітних плат. Ці два напрями, за його словами, є основними і повинні бути в компетенції уряду. "Влада абсолютно закрила очі на тіньову економіку," - резюмував Рева.

Нагадаємо, Мізерні пенсії стануть ще меншими: у кого ПФУ може забрати частину виплат

Раніше ми розповідали, що Пенсіонерів забезпечать тимчасовою підтримкою: додаткові виплати до кінця 2024 року

Також, Пенсіонери можуть втратити частину виплат: буде прикро, але "справедливо"