Україна стикається зі значним дефіцитом високоякісного жита і пшениці, що має потенційно серйозні наслідки для харчової індустрії країни. Цей дефіцит охоплює зерно найвищих сортів, необхідне для виробництва макаронних виробів і високоякісного хліба.

Згідно з повідомленнями, виробники цих продуктів вже висловлюють обурення через підвищення цін на борошно та невпевненість у подальших поставках.

Зерно, врожай / фото: Freepik
Зерно, врожай / фото: Freepik

Ситуація стала настільки критичною, що деякі виробники макаронних виробів заявляють про можливість припинення виробництва в найближчому майбутньому, оскільки вони не мають достатнього постачання необхідної сировини.

Хлібопекарі також виражають обурення через зниження якості борошна, що може призвести до менш смачного, але дорожчого хліба.

Популярні новини зараз
Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни В Україні почнуть масово карати ухилянтів – коли чекати перших штрафів від ТЦК Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Показати ще

Чорний хліб. Фото: скрін youtube
Чорний хліб. Фото: скрін youtube

Юрій Дученко, президент Всеукраїнської асоціації пекарів, вказав на відсутність зерна другого і третього класу, а також на зростання цін на хліб через проблеми з його виробництвом. Він також наголосив на можливому подальшому зростанні цін на 20% в найближчі місяці, якщо ситуація не вирішиться.

Експерти з зернового сектору, такі як Родіон Рибчинський, підтверджують існування проблеми, але водночас зазначають, що загроза голоду в країні відсутня.

Проте вони попереджають про можливе звуження асортименту і зростання цін на зернові продукти, що може вплинути на покупку споживачами.

Зерно, урожай / фото: Freepik
Зерно, урожай / фото: Freepik

Загалом, ситуація з дефіцитом високоякісного зерна в Україні стала проблемою, яка потребує уваги уряду, виробників і всіх зацікавлених сторін.

Нагадаємо, ризикуємо залишитись без врожаю: українські фермери б'ють на сполох

Раніше ми писали про те, що ціни на борошно в Україні досягли рекордних: скільки коштує сьогодні

Вам буде цікаво дізнатися головний ворог городу - колорадський жук: як позбутися цієї напасті без хімії