Платіжка за доставку газу обросла багатьма "міфами", які регулярно розвінчують газовики. Цього разу "Газмережі" розповіли, як формується рахунок за надані послуги.

Суми у платіжках за доставку газу нерідко викликають подив у українців. Наприклад, навіть споживачам, які проживають в одному будинку і на одному сходовому майданчику, можуть приходити кардинально різні рахунки.

Газова плита. Фото: скрін youtube
Газова плита. Фото: скрін youtube

Річ у тім, що плата за доставку в першу чергу залежить від рівня споживання газу конкретним домогосподарством. За одного і того ж тарифу дві сусідні квартири можуть платити зовсім різні суми.

Наприклад, якщо за газовий рік було використано 1500 кубів, то щомісяця доведеться платити за доставку 125 кубів палива. Якщо в рази менше, то й платіжка буде "копійчаною".

Популярні новини зараз
Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку
Показати ще

Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube

"Оплата послуги розподілу газу здійснюється 12-ма рівними частинами впродовж року. Наприклад, якщо за попередній газовий рік ви спожили 120 кубічних метрів природного газу, то щомісяця сплачуватимете вартість доставки за 10 кубічних метрів", - йдеться у повідомленні.

Платіжки за газ. Фото: скрін youtube
Платіжки за газ. Фото: скрін youtube

Кожен споживач може самостійно підрахувати свій щомісячний платіж за доставку газу. Для цього слід підрахувати обсяг спожитого газу з 1 жовтня по 30 вересня (газовий рік), а потім поділити на 12 (кількість місяців) та помножити на тариф.

Варто зазначити, що тарифи на доставку газу в Україні становлять від 0,38 до 2,39 гривні за кубометр, залежно від регіону.

Раніше портал Знай повідомляв, "Газмережі" оновили правила для клієнтів: як тепер передавати показники та оплачувати платіжки.

Також наш портал інформував, одразу дві проблеми на вашу голову: за що газовики можуть перекрити вентиль та вліпити безбожний штраф.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, починайте збирати документи: клієнтів "Газмереж" попередили про обов'язкову процедуру.