У наступні кілька тижнів українці зіткнуться з більш жорсткими графіками відключень електроенергії. Про це повідомив голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький під час ефіру на Суспільному. За його словами, ситуація в енергосистемі країни стане значно важчою, особливо у вечірні години.

Кудрицький пояснив, що основною причиною посилення графіків відключень є планові ремонти на енергоблоках атомних електростанцій, які традиційно проводяться влітку. Це тимчасове явище, яке триватиме приблизно до кінця липня.

Вимкнули світло
Вимкнули світло

"З 11:00 до 23:00 графіки відключень будуть дещо більшими, ніж в інший час доби. Це пов’язано з особливостями ремонту на енергоблоках атомних електростанцій. Тому потрібно готуватися до того, що десь місяць-півтора графіки будуть з нами, будуть присутні в нашому житті. І вони можуть бути, особливо у вечірні години, у години пікового споживання, досить суттєвими", — зазначив Кудрицький.

Тривалість і частота відключень залежатимуть від трьох ключових факторів:

Популярні новини зараз
Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого
Показати ще
  • Ремонти атомних електростанцій: Літній період традиційно використовується для проведення ремонтних робіт на атомних електростанціях, що знижує їхню продуктивність.
  • Величини імпорту: Кількість імпортованої електроенергії може допомогти зменшити дефіцит, але це залежить від доступності і умов контрактів.
  • Погодні умови: Влітку споживання електроенергії часто збільшується через використання кондиціонерів та інших охолоджувальних приладів. Спека може посилити навантаження на енергосистему, що призведе до збільшення тривалості відключень.

За даними експертів, енергетичний сектор України вже зазнав значних збитків через російські атаки. Прямі збитки і непрямі фінансові втрати склали $56,2 млрд. Відновлення інфраструктури потребує часу і значних ресурсів, що також ускладнює ситуацію з електропостачанням.

Очікується, що ситуація з електропостачанням стабілізується після завершення ремонтних робіт на атомних електростанціях і поліпшення погодних умов. До того часу важливо бути підготовленими до можливих незручностей.

Нагадаємо, Двохзонний та тризонний лічильник: чи вигідно встановлювати після подорожчання електроенергії

Раніше ми розповідали, що Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90%

Також, Ситуація зі світлом кардинально зміниться: 5 атомних блоків "йдуть" на ремонт