Українцям можуть виписати величезні штрафи за електролічильники. Що може стати причиною санкцій, розповіли на офіційній facebook-сторінці АТ "Вінницяобленерго".

Фахівці обленерго регулярно проводять рейди, щоб виявити порушників серед споживачів електричної енергії. Зірвана або пошкоджена пломба на електролічильнику може призвести до накладення величезного штрафу.

Електролічильник. Фото: скрін youtube
Електролічильник. Фото: скрін youtube

Так, якщо енергетики виявлять незаконне втручання у прилад обліку електроенергії, то сума штрафу може сягати десятків тисяч гривень і навіть більше. При цьому споживач може заплатити суму вдвічі вищу, якщо не визнає крадіжку електроенергії, адже в такому разі на його плечі ляжуть ще й витрати на відповідну експертизу.

"У разі невизнання порушення – пломбу буде направлено на незалежну експертизу. І в разі підтвердження організацією, яка має таке право відповідно до законодавства, до суми штрафу буде додано ще й вартість експертизи, що може бути співрозмірною із сумою нарахувань за крадіжку", – попередили енергетики.

Популярні новини зараз
Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Показати ще

Електролічильник. Фото: скрін youtube
Електролічильник. Фото: скрін youtube

Пломбу на пристрої обліку електроенергії можна пошкодити й випадково. Якщо так сталося, то споживач повинен негайно проінформувати оператора системи розподілу.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мовчати не можна, покарають: що робити, якщо помітили збої в роботі електролічильника.

Також наш портал інформував, якщо не потрібні проблеми з платіжками та штрафи: що потрібно знати власникам електролічильників.

Крім того, ми писали, з інших беруть кілька тисяч: кому з українців задарма встановлять двозонні електролічильники.