Протягом наступних 6 років Mastercard планує внести значні зміни у технології своїх пластикових карток. Вони збираються замінити звичні 16-значні номери карток на щось, що називається токенами.

Це нововведення призначене для того, щоб зробити оплату в Інтернеті та через мобільні додатки більш безпечною для користувачів, захищаючи їх особисті фінансові дані від шахраїв.

Оплата банківською карточкою, скріншот: YouTube
Оплата банківською карточкою, скріншот: YouTube

Токенізація - це сучасна технологія, яка замінює реальні номери карток на унікальні коди (токени). Ці токени призначені для використання лише у певних випадках і для конкретних операцій.

Вони допомагають знизити ризик втрати особистих даних через втечі інформації або кібератаки. Навіть якщо безпека токена буде порушена, це не вплине на безпеку основного номера вашої кредитної картки.

Популярні новини зараз
Головне за 20 липня: скасування субсидій, різке здорожчання хліба, спека 50 градусів та винні буряти у путіна Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Жінка, яка тримає в руці картку Монобанку
Жінка, яка тримає в руці картку Монобанку

Зараз застосовується метод, що замінює реальні номери карток на унікальні коди (токени), що призначені для захисту 25% всіх світових фінансових транзакцій і це число зростає на 50% щороку.

Mastercard має плани досягти повної токенізації електронної комерції в Європі до кінця десятиліття. Це означає, що всі платежі через їхні системи будуть захищені цією технологією, що підвищить безпеку та зручність для користувачів.

Банківська карта / фото: Freepik
Банківська карта / фото: Freepik

Крім заміни номерів карток на токени, Mastercard також планує спростити процес оплати в інтернеті. Наприклад, вони впроваджують технологію Click to Pay, яка дозволяє споживачам робити платежі без необхідності вручну вводити дані своєї картки на сайтах продавців.

У майбутньому можуть відбутися важливі зміни у способах підтвердження особи користувачів. Mastercard розглядає можливість використання біометричних даних, таких як відбитки пальців або сканування обличчя, для підтвердження платіжних операцій. Це допоможе забезпечити ще більшу безпеку і зручність для користувачів.

Нагадаємо, ПриватБанк нарахує на картку до 3000 гривень: як отримати

Раніше ми писали про те, що Ваше життя не стане колишнім: 4 розширення, які мають бути у вас на комп'ютері

Крім того, Знай.ua повідомляв, чому долар стрімко дорожчає, і що буде з курсом навесні