Через російські атаки енергетична система України отримала значні пошкодження, що спричинить регулярні відключення світла взимку. За прогнозами експертів, ситуація може покращитись до 2027-2028 років, коли відключень, можливо, вдасться уникнути.

Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в інтерв'ю одному з українських видань.

Українці без світла, фото: Facebook
Українці без світла, фото: Facebook

В результаті російських терактів проти української енергетики, які зосередилися на знищенні потужностей, що генерують, Україна опинилася у важкому становищі.

Раніше, 2022 року атаки були спрямовані переважно на високовольтні мережі. Українські енергетики швидко реагували на ці забиті місця та відновлювали пошкодження.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

Українці без світла, фото: Facebook
Українці без світла, фото: Facebook

Однак у 2023 році росіяни змінили тактику, зосередившись на ударах по теплових генераціях, вугільних електростанцій та великих гідрогенеруючих потужностей.

"В результаті ударів ми втратили половину того обсягу генерації, який мав узимку. А це 50%. Тому зараз ми у дуже жорсткому дефіциті саме генеруючих потужностей", - наголосив Олександр Харченко.

Наслідки підриву ГЕС, фото Evgeniy Maloletka
Наслідки підриву ГЕС, фото Evgeniy Maloletka

За словами експерта, перша зима без відключень може бути лише у 2027-2028 роках. "Це на пару років. Не те, щоб ця зима була винятком. За гарного розкладу справ десь через зиму, тобто 2027-2028 рік можливо, обійдеться без відключень", - зазначив Харченко.

Незважаючи на серйозні проблеми, українська енергосистема виявляє високу стійкість. Харченко зазначає, що будь-яка європейська країна не витримала б таких масованих ударів, як Україна.

ЗАЕС. Фото: Youtube
ЗАЕС. Фото: Youtube

"Я впевнений, що будь-яка європейська країна давно б взагалі не мала електрики. Що Польща, що країни Балтії давно підключали б електрику за годину на добу. І це було б щастям. Українська енергосистема – одна з найстійкіших", – наголосив він.

Про можливість застосування новітніх технологій для повного відновлення електропостачання Харченко зазначив, що немає чарівних рішень. Єдиним фактором, який може суттєво змінити ситуацію, є звільнення та повернення до роботи Запорізької атомної електростанції.

Нагадаємо, ліміти споживання електроенергії зміняться: українцям пообіцяли більш справедливі та стабільні графіки відключень.

Раніше повідомлялося, блекаути нам не загрожують: "Укренерго" заспокоїло громадян.

Також, для Києва відключення світла триватиме вдвічі довше: ніж причина "несправедливості".