З 1 липня 2024 року українських біженців у Польщі чекають значні зміни, пов’язані зі скасуванням деяких пільг і впровадженням нових умов надання допомоги. Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону про допомогу біженцям з України, яка визначає нові правила та умови для отримання підтримки.

Продовження терміну тимчасового захисту

Одним з ключових аспектів нової поправки є продовження терміну тимчасового захисту для українських біженців до 30 вересня 2025 року. Це забезпечить українцям доступ до медичних послуг, соціальних та сімейних виплат, допомог від ZUS (Заклад соціального страхування), а також можливість проживання у колективних закладах розміщення.

Біженці, фото: скріншот з відео
Біженці, фото: скріншот з відео

Нові умови виплат для школярів і студентів

Програма Dobry Start, яка передбачає виплату 300 злотих раз на рік для придбання шкільного приладдя, тепер буде доступною лише тим сім'ям, чиї діти виконують програму однорічної підготовки до школи, обов’язкову шкільну програму або навчаються у закладах дошкільної освіти.

Для студентів також є нововведення: вони можуть брати участь у додаткових безкоштовних уроках польської мови тільки протягом трьох років. Це обмеження стосується студентів, які почали навчання у 2022/2023 та 2023/2024 навчальних роках.

Популярні новини зараз
В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Скандальна блогерка Софія Стужук загидилась закордоном: тепер латвійці в люті Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Нові правила підтвердження особи

Для отримання номера PESEL українські громадяни тепер повинні будуть пред’явити дійсний документ podróży, виданий воєводою за місцем проживання. Це спростить процес підтвердження особи та прискорить процедуру отримання номера PESEL. Крім того, подати заявку на номер PESEL зі статусом UKR потрібно буде відразу після прибуття до Польщі.

Допомога на проживання та харчування

З 1 липня фінансування підтримки у вигляді проживання та харчування для українських біженців буде можливе лише на підставі укладеного договору з місцевим воєводою або органом місцевого самоврядування. Це нововведення спрямоване на більш ефективне використання коштів та забезпечення допомоги тим, хто її найбільше потребує.

Також зміняться правила участі у витратах на проживання та харчування в колективних центрах розміщення. Це має на меті зробити стягнення належних субсидій більш ефективним.

Скасування деяких пільг та виплат

Починаючи з 1 липня, скасовуються пільги, пов'язані з компенсацією витрат на перебування та харчування біженців, які понесли власники приватної власності. Також припиняється допомога на фінансування виготовлення фотографії та одноразова грошова допомога у розмірі 300 злотих.

Анулювання посвідок на тимчасове проживання

Закон також передбачає нові підстави для анулювання посвідок на тимчасове проживання для громадян України. Посвідка може бути анульована, якщо це необхідно з міркувань національної безпеки, якщо громадянин України залишає територію Польщі на строк не менше шести місяців або якщо його дані внесено до списку осіб, перебування яких у Польщі є небажаним.

Міжкультурні асистенти у школах

Для полегшення адаптації українських дітей у польських школах запроваджується нова посада міжкультурного асистента. Ці спеціалісти допомагатимуть дітям, які не знають польської мови або володіють нею на недостатньому для навчання рівні, краще інтегруватися в освітній процес.

Нагадаємо, Норвегія виплатить грошову допомогу українцям: скільки можна отримати

Раніше ми розповідали, що У Європі починають більше ненавидіти біженців – їх кількість хочуть зменшити

Також, Чехія хоче відправити українців додому: зробили вигідну пропозицію