З червня до листопада Міністерство внутрішніх справ Чехії реалізує пілотний проєкт, спрямований на допомогу українським біженцям у добровільному поверненні додому. Проєкт передбачає фінансову підтримку для оплати транспортних витрат та медичне обслуговування під час подорожі.

Чеська влада готова сплатити проїзд на автобусі для 400 українців, а також забезпечити санітарний транспорт для 30 пацієнтів, які потребують медичної допомоги. Ініціатива спрямована на тих, хто хоче повернутися до України і не може дозволити собі витрати на дорогу.

Українські біженці. Фото: скрін youtube
Українські біженці. Фото: скрін youtube

Концепція добровільного повернення була затверджена урядом у середині травня, і на її реалізацію виділено п'ять із половиною мільйонів крон. Кожен біженець може скористатися цією можливістю лише один раз.

З початку повномасштабної війни багато українців знайшли притулок у Чехії, отримавши гуманітарну допомогу на суму близько 710 мільйонів доларів. Незважаючи на це, більшість з них працюють на посадах, що не відповідають їхній кваліфікації, через незнання чеської мови та інші бар'єри. Це призводить до низьких доходів і поганих умов праці.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають "Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Директор Об'єднання інтеграції та міграції Магда Фалтова зазначила, що ініціатива чеського уряду надасть необхідну допомогу найбільш вразливим групам. За її словами, програмою скористається лише невелика частина біженців – в основному ті, хто не має фінансових ресурсів або має проблеми зі здоров'ям.

Повернення до України може стати для багатьох біженців шансом на відновлення нормального життя, возз'єднання з родинами та продовження кар'єри в умовах, більш сприятливих для їхніх професійних навичок.

Нагадаємо, Українцям заплатять, щоб вони поїхали з Європи: має бути виконана одна умова

Раніше ми повідомляли, що Українців виселяють з Європи на користь біженців із Сирії, Туреччини та Афганістану: влітку вже мають "забратися"

Також, Платитимуть ще пів року: кому з українців автоматично продовжать соцвиплати з 1 червня