У травні 2024 року ціна газу в Україні зросла на 12% і становила 12 460 гривень за тисячу кубометрів без ПДВ, за даними Міністерства економіки. Це подорожчання стало першим за останні шість місяців, і тепер газ коштує дорожче ніж у травні минулого року, коли ціна була 11 164 гривень.

На європейському ринку газ сьогодні коштує близько 370 доларів за тисячу кубометрів, що приблизно дорівнює 15 тисячам гривень.

Комуналка, РБК
Комуналка, РБК

Національний банк України (НБУ) прогнозує поступове зниження цін на газ у Європі завдяки збільшенню виробництва зрідженого природного газу (ЗПГ) у США та Катарі.

Крім того, постачання дешевшого російського газу до Китаю та Індії знизить конкуренцію за ЗПГ серед азіатських країн, що також вплине на зниження цін.

Популярні новини зараз
Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому Гроші змусять повернути державі: українців попередили Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші
Показати ще

Лічильник газу, скріншот: YouTube
Лічильник газу, скріншот: YouTube

За даними НБУ, ціни на газ на хабі TTF у Нідерландах 2023 року впали на 65,7% до 465,6 доларів за тисячу кубометрів. Очікується, що у 2024 році ціни знизяться ще на 26,8% до 340,8 доларів за тисячу кубометрів, у 2025 році зростуть на 12,9% до 384,7 доларів, а у 2026 році знову впадуть на 12,5% до 336,5 доларів.

Незважаючи на зміни ринкових цін, ціна газу для населення в Україні залишається незмінною і становить 7,96 тисячі гривень за тисячу кубометрів (з ПДВ) завдяки чинному мораторію на підвищення тарифів на газ.