На розгляд внесено законопроекти, розроблені Міністерством соціальної політики України, які пропонують реформувати систему соціальної допомоги. Основна ідея полягає у відмові від використання прожиткового мінімуму як критерію визначення розмірів виплат.

Поки що прожитковий мінімум втратив своє первісне призначення – бути показником ризику бідності для громадян.

Пенсіонерка
Пенсіонерка

Він став розрахунковою величиною, до якої прив'язана значна кількість різноманітних виплат, доплат та інших соціальних показників, яка не відповідає системі соціального захисту.

У багатьох випадках розміри допомоги вже не залежать від того, чи є сукупні доходи сім'ї нижчими за прожитковий мінімум. Натомість застосовуються певні коефіцієнти – як менші, так і понад 100% прожиткового мінімуму. Це унеможливлює використання останнього за прямим призначенням та оперативне реагування держави на ризики бідності.

Популярні новини зараз
Мобілізація 2024: як держава "закручує гайки" для ухилянтів 21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами ТЦК отримали офіційний дозвіл запихувати чоловіків в автобуси – є певні умови В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям
Показати ще

Законопроекти пропонують об'єднати різні програми підтримки вразливих категорій населення та підвищити адресність надання державної допомоги.

Вводиться новий критерій - базова соціальна величина, від якої і розраховуватимуться розміри виплат.

Виплати ВПО, фото: Facebook
Виплати ВПО, фото: Facebook

Для осіб пенсійного віку, які не отримали права на пенсію через відсутність необхідного страхового стажу, базова величина встановлюватиметься пропорційно до їх стажу: 60% для стажу менше 10 років, 70% - від 10 до 20 років, 80% - від 20 до 30 років та 100% – для стажу понад 30 років.

Нагадаємо, українцям заплатять, щоб вони виїхали з Європи: має бути виконана одна умова

Як повідомляв "Знай.uа", українцям заплатять за відновлення країни: як і хто може отримати гроші

Знай.ua писав, нова допомога на дітей: кому заплатять і скільки