Розмір пенсійних виплат в Україні залежить від низки факторів, тому деякі пенсіонери, незважаючи на значний трудовий стаж, можуть одержувати невеликі пенсії.

Уряд визначив певні норми стажу, що дозволяють особі вийти заслужений відпочинок. Чим раніше громадянин хоче піти на пенсію, тим вищою є вимога до тривалості трудового стажу. Про це повідомляє "На Пенсії".

Пенсіонерки. Фото: скрін youtube
Пенсіонерки. Фото: скрін youtube

У 2024 році мінімальні вимоги до стажу зросли і тепер вони становлять: для виходу на пенсію у 60 років потрібно мати не менше 31 року стажу, у 63 роки – 21 рік, а у 65 років – 15 років. Пенсійна виплата людини збільшується на 1% від основного розміру пенсії за кожний рік стажу, проте це значення не може перевищувати 1% від прожиткового мінімуму.

Особа, що вийшла на пенсію, може отримувати менші виплати через інші вимоги до стажу. До жовтня 2011 року понаднормовим вважався стаж від 25 років для чоловіків та 20 років для жінок. Після жовтня 2011 року ці норми були підвищені: для чоловіків – від 35 років, для жінок – 30 років.

Популярні новини зараз
Пенсіонери мають право на виплату в 13 тисяч гривень: як оформити підвищену пенсію Доведеться набратись терпіння: коли в українських оселях світло буде цілодобово В Україні підвищать ще один комунальний тариф Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Для розрахунків потрібно знати кількість понаднормового стажу та розмір встановленого в Україні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні це 2361 гривня.

Припустимо, що пенсіонер отримав 30 років понаднормового стажу, і його пенсія вища за мінімально можливу. У такому разі його доплата визначатиметься так: 2361 гривня помножити на 30% (відсоток понаднормового стажу), що становитиме 708 гривень доплати до основної пенсії.

Нагадаємо, пенсіонери можуть отримати послуги не виходячи з дому: ПФУ запустив нові можливості

Як повідомляв "Знай.ua", на ці карти пенсія не прийде: у ПФУ розповіли, як не позбутися виплат

Знай.ua писав, травнева "насолода" закінчилася: як зміняться субсидії українців вже в червні