Старість — це неминучий етап життя, до якого важливо готуватися заздалегідь. Адже саме в цей час людина зазвичай змушена звільнитися з роботи та втрачає основне джерело доходу. Забезпечте собі щасливу старість, поради щодо самостійної підготовки до пенсії.

Про це розповідають на 24TV.

Щоб уникнути фінансових труднощів у похилому віці, важливо вже зараз почати відкладати кошти на пенсію.

Пенсіонер
Пенсіонер

Як це зробити

Складіть бюджет. Перший крок до накопичення коштів - це чітке розуміння своїх доходів і витрат.

Популярні новини зараз
Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати Не всі українці отримають червневі пенсії: кого ПФУ залишить без виплат Маршрутники вирішили підняти ціни на проїзд: доведеться платити у половину більше Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача
Показати ще
  1. Складіть детальний бюджет, щоб побачити, скільки грошей ви можете відкладати щомісяця.
  2. Почніть відкладати якомога раніше. Чим раніше ви почнете відкладати кошти, тим більше часу вони матимуть для зростання за рахунок відсотків. Навіть невеликі суми, відкладені регулярно, можуть перетворитися на значні заощадження протягом багатьох років.
  3. Використовуйте різні інструменти для заощаджень. Існує багато способів заощадити кошти на пенсію. Ви можете використовувати банківські депозити, інвестиційні фонди, державні пенсійні програми тощо.
  4. Регулярно переглядайте свої плани. Важливо регулярно переглядати свої плани заощаджень та коригувати їх відповідно до зміни ваших доходів, витрат та життєвих обставин.
  5. Не здавайтеся! Накопичення коштів на пенсію — це тривалий процес, який потребує дисципліни та наполегливості. Не здавайтеся, навіть якщо на шляху трапляються труднощі.

Переваги накопичення коштів на пенсію:

  • Фінансова незалежність. Завдяки заощадженням ви зможете жити гідним життям у похилому віці, не залежачи від допомоги інших;

  • Спокій за майбутнє. Наявність фінансової подушки безпеки подарує вам душевний спокій та дозволить насолоджуватися пенсією без зайвих турбот;

  • Можливість подорожувати та займатися улюбленими справами. Завдяки заощадженням ви зможете здійснити свої мрії та жити на повну, не обмежуючи себе у бажаннях.

Старість - це не вирок. Завдяки грамотному плануванню та відповідальному ставленню до своїх фінансів ви можете забезпечити собі гідне та комфортне життя на пенсії.

Пенсіонери сидять на лавці
Пенсіонери сидять на лавці

Нагадаємо, які українці можуть залишитись без надбавок до пенсійних виплат.

Як повідомляли раніше, хто з українських пенсіонерів має право отримати матеріальну допомогу від держави.

Як писав "Знай" раніше, українцям розповіли, як отримати 2 або 3 пенсії.