У ситуаціях, коли кількість зареєстрованих у житлі перевищує кількість фактично проживаючих осіб, виникає питання: чи можуть такі домогосподарства розраховувати на отримання житлової субсидії? Це питання актуальне для багатьох українських сімей, особливо тих, у кого дорослі діти зареєстровані за однією адресою з батьками, але фактично проживають в іншому місці.

Отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг є суттєвою допомогою для багатьох родин. Однак, для правильної оцінки потреб домогосподарства, органи соціального захисту повинні враховувати фактичну кількість осіб, що проживають у житлі. Це особливо важливо в неопалювальний період, коли відбувається перерахунок субсидій і необхідно подавати актуальну інформацію.

Оформлення субсидій, скріншот: YouTube
Оформлення субсидій, скріншот: YouTube

Що робити, якщо зареєстровані, але не проживають?

Пенсійний фонд України надає роз'яснення щодо таких ситуацій. Якщо повнолітня особа, наприклад, доросла дитина, зареєстрована за однією адресою з батьками, але не проживає там, субсидію можуть призначити без урахування її доходів. Для цього потрібні додаткові документи, що підтверджують її фактичне місце проживання:

Популярні новини зараз
Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача Якщо ставите сумку на підлогу, потім не дивуйтеся: прикмети, які врятують вас від нещасть Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Гороскоп на тиждень 17-23 червня для всіх знаків Зодіаку: знайомства Овнів, війна Близнят та скандалу Козорогів
Показати ще
  1. Довідка з місця роботи. Якщо людина працює та живе в іншому місці, вона може надати довідку з місця роботи, яка підтверджує її фактичне проживання за іншою адресою.
  2. Декларація. Якщо немає можливості надати довідку з місця роботи, в декларації потрібно зазначити, що особа не проживає з батьками. У такому випадку призначення субсидії відбувається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Такий акт складається спеціальною посадовою особою виконавчого органу територіальної ради. Після складання, акт передається до органів Пенсійного фонду України, які приймають рішення про призначення субсидії.

Підтвердити факт непроживання можна також за допомогою інших документів, наприклад:

  • Реєстрація в іншому місті (тимчасова або постійна).
  • Довідка внутрішньо переміщеної особи (ВПО).
  • Документи, що підтверджують тривале лікування в іншому місці.
  • Інші офіційні документи, які свідчать про перебування особи за іншою адресою.

Сучасні технології дозволяють значно спростити процес подачі документів на субсидію. Багато українців можуть подати всі необхідні документи онлайн, що значно економить час і зусилля.

Нагадаємо, Малозабезпеченим українцям призначать допомогу на оплату комуналки

Раніше ми повідомляли, що У Мінсоці попередили всіх субсидіантів: проігнорувавши, поставите хрест на допомозі