Цього літа в Україні може відбутися значне підвищення тарифів на електроенергію для домогосподарств – на 33%. Зараз українці платять 2,64 грн за кіловат-годину, але ціна може зрости до 3,50 грн за кіловат-годину.

Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова, заявив, що справедлива ринкова вартість електроенергії, яка включає витрати на постачання, розподіл та доставку високовольтними мережами, наразі складає приблизно 6 грн за кіловат-годину.

нові тарифи на світло
нові тарифи на світло

Подальше збільшення тарифів вважається необхідним для того, щоб підготувати країну до наступного опалювального сезону, покращити стабільність енергосистеми і забезпечити її більш ефективну роботу.

Омельченко підкреслив, що, хоча подорожчання може виявитися складним для деяких категорій населення, важливо забезпечити одночасну підтримку найвразливіших споживачів через систему субсидій.

Популярні новини зараз
Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Відключення світла наприкінці літа – енергетики зробили прогноз на серпень
Показати ще

Яким буде тариф на електроенергію з 1 липня, фото Знай
Яким буде тариф на електроенергію з 1 липня, фото Знай

Експерт підкреслює, що важливо активно інформувати людей про те, як важливо економити електроенергію. Це не тільки допоможе кожній родині зекономити гроші, але й зробить країну більш захищеною в енергетичному плані.

Омельченко підкреслив, що для забезпечення стабільності подачі електроенергії, особливо у зимовий період, коли навантаження на енергосистему збільшується, важливо зміцнити системи протиповітряної оборони. Це допоможе захистити важливі об'єкти енергетичної інфраструктури від можливих атак або інших надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, українців готують до зростання тарифів на електроенергію

Вам буде цікаво дізнатися українців попередили про "важкі" платіжки за світло