Ситуація в українській енергетичній галузі, що знову опинилася під масованим ворожим обстрілом, вимагає не лише відновлювальних робіт та економного ставлення до електроенергії.

Досить актуальним на даний момент є також питання перегляду тарифів на електроенергію для побутових споживачів, вважає народний депутат Олексій Кучеренко.

Лічильник електроенергії. Фото: скрін youtube
Лічильник електроенергії. Фото: скрін youtube

Як перший заступник голови комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг він зазначає, що українська енергетика вже довгий час перебуває у складному становищі.

Незважаючи на цілодобові ремонтні та відновлювальні роботи, вони потребують належного фінансування.

Популярні новини зараз
Зупинили за порушення – можуть доставити до ТЦК: нові правила мобілізації Спека не завадить: як заснути навіть у найгарячіші ночі Лише встигай підставляти кишені: українцям пропонують солідні гроші від благодійних організацій - куди звертатися Тисячі працівників підуть у простій: українські підприємства вимагають знизити імпорт електроенергії
Показати ще

Кучеренко пояснює, що скарги українців на високі тарифи на тлі того, що бізнес також споживає електроенергію, свідчать про незнання реальної ситуації та несвідомості.

Тарифи на електроенергію Фото: скрін youtube
Тарифи на електроенергію Фото: скрін youtube

Він знову нагадав, що вартість електроенергії для населення значно нижча за її ринкову вартість, тоді як діючий бізнес, такий як кафе, торгові центри, хлібопекарські та заводи, платять за електрику набагато більше за реальну ціну.

Простіше кажучи, щоб забезпечити тариф 2,64 гривні за кіловат для населення бізнес платить 7-8, а іноді й 10 гривень за кіловат.

Кучеренко зазначає, що війна має свою ціну і витрати на відновлення економіки, незважаючи на міжнародну допомогу, так чи інакше ляжуть на плечі українського народу. Тому уряд прагне максимально пом'якшити тарифне навантаження на населення.

Нагадаємо, Україна готується до масових блекаутів і б'є рекорди з продажу зарядних станцій

Як повідомляв "Знай.ua", цифри доведуть до істерики та сліз: кому можуть підвищити суми в рахунках за електрику

Знай.ua писав, 20-відсоткова економія на платіжці: енергетики розповіли споживачам про круту можливість