Українські монети можна дуже вигідно продати колекціонерам, проте по-справжньому цінуються лише рідкісні екземпляри. Наприклад, деякі 10 копійок можуть оцінюватись майже у 20 тисяч гривень, розповідають фахівці ресурсу "Монети-ягідки".

Цілеспрямований пошук рідкісних монет – досить авантюрне заняття. Але ніколи не знаєш, коли посміхнеться удача. Іноді рідкісний екземпляр просто чекає свого часу в старій і давно забутій скарбничці.

Монети. Фото: скрін youtube
Монети. Фото: скрін youtube

Так від 10 до 18 тисяч гривень колекціонери можуть викласти за монету номіналом 10 копійок. Йдеться про примірник 1992 року випуску різновиду 2.21ВАк. Монету можна відрізнити по гострому та вузькому середньому зубу тризуба, гурту з великою насічкою та гроном №2, що має форму тупокутного трикутника.

Цінна монета. Фото: monety-yagidky
Цінна монета. Фото: monety-yagidky

Популярні новини зараз
Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня
Показати ще

Непогано заплатять за 10 копійок 1994 різновиду 2ГБк. Така монета також має гурт із великою насічкою, а також інші особливості:

  • гроно №7 - хвостик не торкається ягоди;
  • гроно №3 – хвостик короткий та тонкий;
  • четверте зерно четвертого колосу торкається листа.

Цінна монета. Фото: monety-yagidky
Цінна монета. Фото: monety-yagidky

Коштує така монета від 2000 до 2600 гривень залежно від стану.

Рідкісними вважаються 10 копійок 2001 року. Їх всього було викарбувано 5000 штук, тому нумізмати не проти додати собі до колекції такий екземпляр. Заплатити можуть від 1000 гривень та трохи більше, але за умови, що монета у хорошому стані.

Цінна монета. Фото: monety-yagidky
Цінна монета. Фото: monety-yagidky

Раніше портал Знай повідомляв, звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми.

Також наш портал інформував, рідкісна знахідка серед 25 копійок: обміняєте – отримаєте 17 тисяч грн, але тікати вже зараз.

Крім того, ми писали, знайдете в гаманці – не витрачайте: за цю монету колекціонери заплатять щонайменше 10 000 гривень.