Як отримати перерахунок за комунальні послуги, якщо ви за кордоном і у вашій квартирі ніхто не проживає? Це питання може бути актуальним для багатьох, і ми розповімо, як вирішити цю проблему.

У разі відсутності проживання за місцем реєстрації більше 30 днів, ви можете запросити перерахунок за послуги з вивезення сміття, гарячої води, централізованого водопостачання та інших комунальних послуг.

Комуналка, фото: 5 канал
Комуналка, фото: 5 канал

Для цього потрібно звернутися до одного із сервісних центрів із заявою та відповідними документами, що підтверджують вашу відсутність за місцем реєстрації або проживання за іншою адресою.

Важливо пам'ятати, що перерахунок можливий лише за відсутності встановлених у вашій квартирі лічильників на воду та тепло. Якщо лічильники є, необхідно надати актуальні показання, на основі яких буде здійснено перерахунок.

Популярні новини зараз
Зупинили за порушення – можуть доставити до ТЦК: нові правила мобілізації ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни Депутати з «Євросолідарності» Порошенка масово виїхали до Європи, поки Україну масово обстрілюють ракетами, - військовий Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги
Показати ще

Що робити, якщо вам не надійшов паперовий рахунок?

Якщо ви не отримали паперовий рахунок-повідомлення, ви можете замовити його електронну версію на офіційному сайті.

З початку минулого року споживачі мають можливість відмовитися від паперового рахунку-повідомлення та користуватися лише електронним форматом.

Це дозволяє отримувати рахунки швидше і зручніше, а також уникнути накопичення паперових документів у поштовій скриньці, що може говорити про те, що в квартирі довгий час ніхто не проживає.

Електронні рахунки також мають свої переваги: ​​вони надходять до вас швидше, не вимагають друку та доставки, а також є безпечнішим способом отримання інформації про нарахування та оплати за комунальні послуги.

Щомісяця передаючи свідчення, ви платите лише за фактично спожиті ресурси. Несвоєчасна перевірка лічильника може призвести до його зняття з обліку. У такому разі нарахування будуть проводитися за нормативом, що часто означає вищі платежі порівняно з використанням лічильника.

Оплата комуналки, гроші / фото: depositphotos
Оплата комуналки, гроші / фото: depositphotos

Чи можна сплатити комуналку частинами у разі наявності боргу?

Одним із способів оптимізації платежів за комунальні послуги є укладання договору реструктуризації заборгованості.

Для укладання договору реструктуризації можна звернутися до одного з районних сервісних центрів ЦКС або підписати його дистанційно за допомогою електронного цифрового підпису.

Важливо відзначити, що міжопалювальний сезон є оптимальним часом для погашення накопиченої заборгованості, оскільки нарахування за опалення вже не провадиться, і фінансове навантаження на споживача знижується.

Крім того, в особистому кабінеті споживача можна відстежити стан оплати житлово-комунальних послуг. Розділ "Довідка про платежі" дозволяє побачити інформацію про платежі за обраною адресою: послуга, сума та дата оплати.

Якщо оплата здійснювалася через особистий кабінет, квитанція про оплату надходить на електронну пошту. При оплаті через інші установи квитанція про оплату надається відповідною установою.

Раніше ми писали про те, що "орати" доведеться менше: в Україні змінили правила праці для окремих категорій