З кінця квітня 2024 року гривня стала міцнішою на валютному ринку. Якщо на початку тижня один долар коштував приблизно 39,90-95 гривень, то до кінця тижня його можна було купити за 39,60 гривень.

Основні причини, чому гривня зміцнилася, це новини про допомогу, яку Україна отримала від США, і рішення Національного банку України знизити процентну ставку до 13,5%.

Людина, яка тримає гроші
Людина, яка тримає гроші

Також Тетяна Попович, яка є директоркою з ринків капіталів в Sense Bank, зазначила, що Нацбанк продовжує виступати як основний продавець доларів на ринку. Особливо це було помітно, коли Нацбанк продав на ринку $532 мільйони. Це було менше, ніж в попередні періоди, оскільки попит на валюту знизився.

Головним фактором, який зараз впливає на валютний ринок, є великі надходження коштів від міжнародних партнерів, таких як ЄС і США. Це дозволяє Нацбанку більш ефективно впливати на курс гривні.

Популярні новини зараз
Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

НБУ
НБУ

Якщо говорити по майбутнє, то можна очікувати подальшого зміцнення гривні на початку травня, особливо з огляду на кінець місяця, коли бізнеси сплачують податки, що також впливає на попит на гривню. Прогноз Тетяни Попович каже, що курс гривні може коливатися в межах від 39,30 до 39,80 гривень за долар.

Крім того, Знай.ua повідомляв, зміни прийдуть з 25 квітня: чого чекати від банків

Також наш портал інформував, валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми